košarka

Krka po trilerju iz Laškega odšla z zmago

12.11.2014 | 21:55 | STA, M. M.

Chris Booker je dosegel 18 točk. (Foto: I. V.)

Novo mesto - V prvem obračunu 6. kroga sta se v Laškem pomerili domači Zlatorog, ki je bil na vrhu lestvice, ter Krka, ki se je po dveh porazih znašla v spodnjem delu lestvice. A tokrat so Novomeščani, ki so pred dnevi doma izgubili tekmo regionalne lige s Cibono, v končnici izenačenega dvoboja prišli do dveh točk. Bilo je 68:63 (17:18, 35:36, 46:46).

Večji del tekme je bilo dogajanje na igrišču zelo izenačeno. Do 30. minute sta ekipi v valovih dosegali točke in si priigrali nekaj košev naskoka, a ga nobena ni znala obdržati. Tako je imela Krka v prvem polčasu največ sedem točk prednosti, Laško pa šest.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele tik pred koncem. Še v 37. minuti sta bili ekipi povsem skupaj, saj je Zlatorog spet nadoknadil nekaj točk zaostanka in povedel za točko (57:56). A Matej Rojc in Chris Booker sta stvari vzela v svoje roke, bila mirna tudi pri prostih metih in tako Krki zagotovila pomembne štiri točke naskoka, ki jih je na drugi strani skoraj izničil Miha Lapornik s trojko, a je nato Laščanom za še en preobrat zmanjkalo časa.

Booker z 18 in Rojc s 16 točkami sta bila najboljša pri zmagovalcih, medtem ko je pri domačih 16 točk dosegel Lapornik.

Krka se bo v naslednjem krogu 18. novembra pomerila s Portorožem, Laščani pa so prosti.

Zlatorog Laško - Krka 63:68 (18:17, 36:35, 46:46)

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 700, sodniki: Javor, Benko, Pur.

* Zlatorog Laško: Jurak 3 (3:4), Berišvili 6, Tratnik 10 (1:1), Jovanović 5, Lapornik 16, Marasović 4, Vašl 13 (6:6), Zagorac 6 (1:1).

* Krka: Kastrati 2, Rojc 16 (4:7), Joksimović 7, Booker 18 (4:4), Polutak 6 (2:2), Hukić 15 (4:5), Bolčina 4 (2:3).

* Prosti meti: Zlatorog Laško 12:13, Krka 16:21.

* Met za tri točke: Zlatorog Laško 9:29 (Lapornik 3, Berišvili 2, Vašl, Zagorac, Jovanović, Tratnik), Krka 4:18 (Hukić 3, Joksimović).

* Osebne napake: Zlatorog Laško 22, Krka 17

* Pet osebnih: Jurak (29.).