odbojka

Brumen: Kot da so prišli v Kamnik z 'belo zastavo'

13.11.2014 | 09:30 | STA, M. M.

Kamnik - Odbojkarji Calcita Volleyballa so v tekmi 11. kroga 1. DOL za moške v Kamniku premagali Krko s 3:0 (22, 14, 23). Kamničani še naprej nizajo zmage, doslej so v 11 tekmah izgubili le proti ACH Volleyju. Njihova zadnja žrtev je bila Krka, ki pa je kljub zanesljivem porazu nudila soliden odpor, mogoče se bi po prikazanem celo zaslužila častni niz. Blizu temu so bili tako v prvem, še bolj pa v tretjem nizu, ko so vodili še pred samo končnico. Prikazana igra ni bila posebej bleščeča, s čimer sta se strinjala oba trenerja.

Krka se je ves prvi niz dobro upirala favoriziranim Kamničanom, pri katerih je Hribar, ki je v soboto na tekmi v Šoštanju doživel lažji pretres možganov, igral le na sprejemu, ne pa tudi v fazi obrambe. Dolenjci so imeli še pri drugem tehničnem odmoru dve točki prednosti, nato pa se je v domači ekipi v napadu razigral Andrej Štembergar Zupan, ki je na sedemnajsti točki izid izenačil, nato pa sta Jernej Stavbar z blokom in Jan Brulec z asom poskrbela za to, da so do prednosti dveh točk prišli Kamničani. Z asom Tončka Šterna so svojo prednost povečali na tri točke, takšna pa je bila razlika po napaki Mihe Bregarja na servisu tudi ob koncu niza.

V drugem nizu je v kamniški ekipi namesto Novljana v bloku zaigral Boris Brus, ki je imel s svojimi servisi največ zaslug za to, da so Kamničani že ob prvem tehničnem odmoru gostom pobegnili za šest točk. Z novim asom, tokrat Tončka Šterna, je bil izid na semaforju že 11:3. Gostujoči trener Jernej Rojc je z menjavama na sprejemu, ko je Turka zamenjal Ivo Kastrevec in na mestu korektorja, ko je kapetana Luko Brulca zamenjal Ivan Vrhovšek, želel zaustaviti nalet domače ekipe, toda zanesljivemu porazu v tem delu igre se ni mogel izogniti.

Tudi začetek tretjega niza je popolnoma pripadel kamniški ekipi, v kateri je na mestu organizatorja igre zaigral Tine Kvas, saj je na prvi tehnični odmor odšla s prednostjo štirih točk. Toda visoko vodstvo je nekoliko uspavalo domačo vrsto, ki je dovolila, da so se Novomeščani vrnili v igro. Z boljšim servisom in igro v napadu so na enajsti točki izid izenačili, z dvema zaporednima točkama Martina Kosmine in po napaki Štembergar Zupana pa so si priigrali tri točke prednosti (12:15). Takšna je bila njihova prednost tudi ob odhodu na drugi tehnični odmor. Marko Brumen je še pred njim v igro vrnil Jana Brulca, toda po uspešnem napadu njegovega brata Luke, sicer kapetana Krke, so Novomeščani pred vstopom v končnico niza še vodili s tremi točkami prednosti (19:16). Toda z blokom Tončka Šterna so Kamničani izid najprej izenačili (20:20), nato pa z novim blokom, tokrat Žana Novljana, spet prišli do vodstva (22:21), ki ga do konca tekme niso več izpustili iz rok. Valentin Turk je sicer še rešil prvo zaključno žogo, drugo, za nove tri točke pa je za Calcit Volleyball dosegel Štembergar Zupan.

" Ne mi, ne Krka nismo prikazali dobre igre. Na obeh strani je bila igra raztrgana, mi pa smo bili, zaradi poškodbe Hribarja, ki je igral le na sprejemu, slabši v obrambi. Od tu je izhajala tudi naša manjša nervoza. Prav tako nisem bil najbolj zadovoljen z igro v bloku, kjer je bilo preveč anarhije, brez 'branja' igre nasprotnika. Skratka, taktično gledano je bila naša igra tokrat slaba, toda na koncu smo le osvojili tri točke. Delno so k temu pripomogli tudi gostje, ki so na trenutke delovali, kot da so prišli v Kamnik z 'belo zastavo' in da ne verjamemo, da nas lahko premagajo, čeprav so v zadnjem nizu dokazali, da znajo igrati odbojko in niso zastonj na petem mestu," je po tekmi povedal domači trener Marko Brumen.

Calcit Volleyball - Krka 3:0 (22, 14, 23)

* Športna dvorana Kamnik, gledalcev 70, sodnika: Atanasov (Kranj) in Sever (Brezovica).

* Calcit Volleyball: Hribar, Novljan 1, T. Štern 13, Drobnič 1, Vidmar 1, Štembergar Zupan 15, Brus 4, Kvas, Stavbar 2, Ž. Štern, Brulec 2.

* Krka: L. Brulec 13, Ožbalt, Erpič 4, Vrhovšek 1, Kosmina 10, Kastrevec 2, Pucelj, Bregar 5, Lindič, Klobčar, Turk 11.