Krka v Pionirju počepnila šele v zadnjih minutah

16.11.2014 | 21:45 | I. V.

Malcolm Armstead (Foto: I. V./arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so tudi drugo tekmo v Beogradu, tokrat v dvorani Pionir proti v tej sezoni še neporaženi Crveni zvezdi, odigrali dobro, a za razliko od tiste s Partizanom, te niso dobili, saj se je v odločilnih minutah zadnje četrtine razigral slovenski reprezentant v dresu Crvene zvezde Jaka Blažič in s tremi zaporednimi zadetki in še trojko povrhu pokopal upe Novomeščanov na  zmago.

Vendar začetek tekme ni obetal veliko, saj so Beograjčani v osmi minuti povedli že z 22:7, Novomeščani pa so se jim približali na manj kot deset točk razlike šele sredi druge četrtine, dve minuti pred koncem polčasa pa so po košu tudi tokrat najbolj učinkovitega Krkinega košarkarja Malcolma Armsteada že vodili s 36:35. Tekma je bila nato izjemno izenačena, moštvi pa sta se menjali v vodstvu vse do sredine zadnje četrtine, ko je Krka s košem Bolčine še zadnjič zadnjič povedla (63:61). Temu je sledil skoraj popoln post novomeških košarkarjev in delni izid 14:1 v korist domačinov, ki so slabi dve minuti pred koncem povedli z dvanajstimi točkami razlike in tekma je bila odločena.

Košarkarji Krke se bodo v naslednjem krogu v soboto, 22. novembra, doma pomerili z Mega Vizuro.

Crvena zvezda : Krka 85:78 (22:9, 41:40, 56:58)
Crvena zvezda:
Williams 14 (1:2), Dangubić 6 (4:4), Mitrović 7 (1:1), Lazić 8, Blažić 13 (2:3), Kalinić 7, Marjanović 6 (2:2), Tejić 2, Jenkins 8 (1:4), Zirbes 14 (4:7).
Krka: Kastrati 3 (3:4), Rojc 8 (2:3), Wangmene 13 (3:3), Armstead 20 (2:3), Mulalić 5, Joksimović 2, Booker 13 (1:2), Bolčina 14.
Prosti meti: Crvena zvezda 15:23, Krka 11:15.
Met za tri točke: Crvena zvezda 8:30 (Williams 3, Lazić 2, Blažić, Kalinić, Jenkins), Krka 7:23 (Armstead 4, Booker 2, Mulalić).
Osebne napake: Crvena zvezda 19, Krka 25.
Pet osebnih napak: Rojc (35.), Bolčina (37.).