dolenjska

Prva tekma zimske lige 2014

23.11.2014 | 08:35 | Matej Luzar

V sončnem in precej toplem vremenu se je s starta pognalo 61 tekačev in tekačic. (Foto: Martin Luzar)

Najhitrejši je bil Sebastjan Puš.

Gabrje, Gospodična na Gorjancih - Včeraj je bila na Gorjancih tekma prvega kroga zimske lige Gospodična 2014, ki jo organizira Društvo rekreativcev, tekačev in pohodnikov Marathon Novo mesto. Že na prvi tekmi je bil presežen rekord lanske sezone, saj je v sončnem in precej toplem vremenu startalo kar 61 tekačev in tekačic.

Najhitreje je s progo opravil Sebastjan Puš, drugi je bil Bojan Vidmar, tretje mesto pa je osvojil Gregor Laj. V ženski konkurenci je slavila Janja Mikec, druga je bila Petra Kavčič, tretja pa Breda Škedelj.

Ligo sestavlja sedem tekov, posameznik pa mora odteči vsaj štiri, da jo opravi. Rezultati se sproti točkujejo, na koncu pa bodo tekmovalci na podlagi seštevka točk najboljših šestih uvrstitev razvrščeni glede na končni rezultat v šest moških in tri ženske starostne kategorije. Organizator že vabi na naslednjo tekmo, ki bo sedmega decembra.