Po razburljivi končnici Ivančani praznih rok

23.11.2014 | 08:15 | B. B./STA

Sevnica, Ivančna Gorica, Ribnica - V 11. krogu državnega prvenstva v rokometu so dramo z nesrečnim koncem spremljali gledalci v Ivančni Gorici, kjer je Slovenj Gradec slavil za gol. Nove zmage se je v Sevnici, od koder so fotografije, veselila Krka, Ribnica pa je doma ugnala Krško in in se po številu točk izenačila s četrtouvrščenimi Trebanjci, ki bodo drevi gostovali v Mariboru.

Sevnica : Krka 21:28 (13:11)

Krka je v Sevnici opravila svojo nalogo, a je bila pot do pete zmage vse prej kot lahka. Sevničani so so jih pričakali z bojevito in učinkovito igro in na polčas odšli s prednostjo dveh golov. V nadaljevanju so izbranci trenerja Mirka Skoka zaigrali odgovorneje, z obrambami se je izkazal tudi vratar Štangelj in v 53. minuti ob rezultatu 24:16 za Krko je bilo dvomov o zmagovalcu konec.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič in Žiga Smolnik, ki sta dosegla po sedem golov, toliko jih je v domači zasedbi dosegel tudi Milo Djurdjević.

* Sevnica: Brglez, Gerčar, Krnc, Djurdjević 7 (2), Brglez, Cigler, Gorenjak 1, Novšak, Kuhar 2, Brilej 3, Bezgovšek, Gjerek, Pernovšek 3 (3), Suholežnik 1, Mrgole, Fižuleto 4.

* Krka: Štangelj, Jurečič 7 (1), Lavrič 3, Didovič 1, Okleščen 1, Rojc 2, Irman, Jakše, Rašo, Smolnik 7 (3), Vidmar, Cvikl 1, Božič, Potič 1, Adamčič, Klobčar 5.

Sviš Ivančna Gorica : Slovenj Gradec 2011 28:29 (12:15)

Ivančani so po dveh zaporednih zmagah na domačih tleh, nad Ribnico in Krškim, morala priznati premoč koroški zasedbi, absolutni junak dvoboja v Ivančni Gorici pa je bil Rok Ovniček, ki je gostiteljem zabil 11 zadetkov, hkrati pa dosegel zmagoviti gol v zadnji minuti izenačenega dvoboja.

V izdihljajih razburljivega spopada, ki si ga je ogledali 400 gledalcev, se je dogajalo marsikaj. Med drugim je Simon Stopar zastreljal sedemmetrovko, Slovenjgradčani pa so prav zavoljo večje preudarnosti v prelomnih trenutkih dvoboja osvojili zlata vredni točki.

V gostujoči zasedbi so poleg junaka dvoboja Ovničeka strelsko izkazali še Vid Levc, Aljoša Štefanič in Franci Poklič, ki so dosegli po štiri gole, v domači pa je osmoljenec Stopar dosegel osem, Tine Marušič in Elvir Kalabić pa po šest zadetkov.

* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Tekavec, Nered 1, Potokar, Marušič 6, Zavodnik 1, S. Stopar 8, Pekolj 4, Košir, Kalabić 6, Slapničar, Marinčič 1, Kristan, G. Stopar 1, Bučar, Košir.

* Slovenj Gradec 2011: Humek, Ošlovnik, Šavc, Voršič, Zbičajnik, Ovniček 11, Doberšek, Levc 4, Štefančič 4, Kobold, Šol 3, Poklič 4 (4), Plešej 1, Podstenšek, Štumpfl 2.

Riko Ribnica : Krško 36:24 (18:10)

Ribničani so doma po pričakovanju osvojili sedmo zmago, Krčani pa so doživeli še deseti poraz. Izbranci nekdanjega selektorja slovenske ženske reprezentance in Krima Roberta Beguša so bili od prve do zadnje minute gospodarji domačega igrišču. Že na polčasu so si priigrali visoko prednost, ki so jo v nadaljevanju oplemenitili, hkrati pa je Beguš dokaj enakomerno porazdelil minutažo med svojimi varovanci, tako da se niti niso preveč utrudili.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Janez Skušek z osmimi, Matic Vrečar je v gostujoči zasedbi dosegel enega manj.

* Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 4 (2), Fink 1, Atanasov 4, Grebenc 4, Henigman 1, Skušek 8, Andoljšek 1, Pucelj 4, Pahulje 1, Nosan 2 (1), Markovič 4, Batinič 2, Košmrlj.

* Krško: Žitnik, Polutnik, Zorič, Perko 1, Dular, Ban 7 (1), Sobotič, Kodrič 1, Kastelic, Sintič, Hriberšek, Sendelbah 3, Zoran 1, Vrečar 7, Grušovnik 4, Glogovšek.