Že na polčasu prednost 16 golov. Poraženi tudi Sevničani

26.11.2014 | 21:00 | STA

Velenje, Celje - Rokometaši velenjskega Gorenja so v 12. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Krško s 50:25 (27:11). Rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so bili doma s 37:23 (21:12) boljši od Sevnice.

Drugouvrščeni Velenjčani so zanesljivo opravili z zadnjeuvrščenimi Krčani in dokazali, da dobro pripravljeni čakajo na sobotno povratno tekmo 3. kroga evropskega pokala EHF, ko bodo v Rdeči dvorani gostili ruske Permske medvede. Slovenski prvaki bodo bližnjo tekmo začeli s tremi goli prednosti, pred petimi dnevi so v Permu slavili s 37:34.

Domači rokometaši so pred tekmo veljali za absolutne favorite, kar so dokazali na igrišču. Že na polčasu so si priigrali visoko prednost 16 golov, ki so jo v nadaljevanju le že oplemenitili na končnih + 25. V domači zasedbi so Nejc Cehte, Senjamin Burić, Jernej Papež, Luka Dobelšek in Mitja Nosan dosegli po pet golov, toliko zadetkov je v gostujoči ekipi dosegel tudi Tadej Sobotič.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Sevnici, zasedba iz Krškega pa bo gostila Slovenj Gradec 2011. Obe tekmi bosta v soboto, 6. decembra.

Gorenje Velenje - Krško 50:25 (27:11)

* Rdeča dvorana, gledalcev 150, sodnika: Brecelj (Ajdovščina) in Palačković (Ljubljana).

* Gorenje Velenje: B. Burić, Zaponšek, Božović 4, Cehte 5, Medved 4, S. Burić 5, Skube, Špende 3 (1), Golčar 4, Šoštarič 3, Papež 5, Kleč 3, Dobelšek 5, Gams 4, Nosan 5, Dujmovič.

* Krško: Polutnik, Tomažin, Zorič 1 (1), Perko, Dular 1, Ban 4 (1), Sobotič 5, Kodrič 2, Hriberšek, Sendelbah 4, Vrečar 2, Zoran 2, Gruškovnik 4 (3).

* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (1), Krško 6 (5).

* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Krško 6 minut.

* Rdeč karton: /.

Celje Pivovarna Laško - Sevnica 37:23 (21:12)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 12. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču premagali Sevnico s 37:23 (21:12).

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Knez (Ajdovščina) in Košir (Ribnica).

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Kastelic, Ivić 4 (1), Žuran 5, Janc 2, Razgor 5 (3), Marguč 3 (1), Malus 3, Poteko 4, Miklavčič 1, Slišković, Zarabec, Kodrin 4, Kasal 3, Žvižej 3.

* Sevnica: Gerčar, Brglez, Dražetič, Krnc 4, Djurdjević 7 (2), Suholežnik, Cigler 1, Gorenjak 2, Kuhar 1 (1), Brilej, Bezgovšek 2, Gjerek, Pernovšek, Novšak, Fižuleto 6, Mrgole.

* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (5), Sevnica 5 (3).

* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Sevnica 8 minut.

Celjska zasedba je po pričakovanju dosegla dvanajsto zmago v nizu in je brez poraza na vrhu prvenstvene lestvice, hkrati pa je po hudem nedeljskem boju in zmagoslavju nad nemško ekipo Rhein-Neckar Löwen nekoliko varčevala moči pred sobotnim obračunom lige prvakov v gosteh proti makedonskemu Vardarju iz Skopja.

Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so bili gospodarji Zlatoroga, od prve do zadnje minute so narekovali ritem, ki jim je ustrezal, in zlahka osvojili novi točki. V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Rok Žuran in David Razgor, ki sta dosegla po pet golov, v gostujoči pa Milo Djurdjević s sedmimi in Lucijan Fižuleto s šestimi zadetki.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 3. decembra, gostovala v Mariboru, sevniška pa bo v soboto, 6. decembra, gostila velenjsko Gorenje.