V Zadar s slabo popotnico, v Šenčurju jih je premagal Pavič

29.11.2014 | 08:20 | I. V.

Smiljan Pavič je Krko v Šenčurju dotolkel s svojim četrtim dvojnim dvojčkom v sezoni. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke se bodo drevi v jadranski košarkarski ligi v gosteh pomerili z Zadrom, kamor odhajajo s slabo popotnico saj so v sredo doživeli že svoj tretji poraz v slovenski košarkarski ligi, s 87:79 jih je premagal Šenčur, pri katerem je blestel dolgoletni center Krke Smiljan Pavič, ki je z 22 točkami in 11 skoki zabeležil svojega četrtega dvojnega dvojčka v sezoni, na drugi strani pa je največ točk dosegel Erjon Kastrati (19).

Kot poroča Slovenska tiskovna agencija je zmaga Šenčurja GGD povsem zaslužena. Novomeščani, ki imajo v zadnjem času kar precej težav s poškodbami (manjkal je Hukić, prvo pravo tekmo v ligi Telemach pa je odigral Armstead), so vodili le enkrat v vseh 40 minutah. Takoj na začetku tekme, nato pa so gostitelji prevzeli pobudo in že v prvi četrtini nakazali, da se lahko nadejajo presenečenja. To je še bolj realno postalo v drugih desetih minutah, ko se je razlika povzpela na 14 točk (34:20), dokončno pa je bilo jasno, da bosta točki ostali doma, ko je Šenčur zlahka odbil napad Krke (50:46) in na zadnji odmor odšel s 15 točkami naskoka. V zadnjih desetih minutah so izkušeni domači igralci rutinirano zadržali prednost in se ob koncu prešerno veselili zgodovinske zmage nad državnimi prvaki.

Šenčur GGD : Krka 87:79 (22:17, 45:35, 68:53)

Šenčur Gorenjska gradbena družba: Kosec 15 (1:2), Krejič 6 (2:5), Jeršin 8 (4:6), Zagorc 16 (10:11), Pavić 22 (4:4), Eržen 9 (4:4), Grum 2, Blaževič 9 (4:6).

Krka: Kastrati 19 (7:8), Rojc 4, Wangmene 9 (1:2), Armstead 14 (4:8), Mulalić 5, Joksimović 7 (2:2), Booker 15 (2:2), Polutak 2 (2:2), Bolčina 4 (2:2).