Trimo in Ribnica zmagala, Svišu točka

7.12.2014 | 10:30 | B. B., STA

Novo mesto - Rokometni prvoligaši so sinoči odigrali še zadnje tekme 13. kroga državnega prvenstva. Ribniški Riko je doma zanesljivo premagal Ormož, Sviš je v Ivančni Gorici remiziral z Izolo, Krško je doma moralo priznati premoč Slovenj Gradcu, Sevnica pa Velenju. Krka je izgubila na gostovanju v Škofji Loki, trebanjski Trimo pa je že v soboto slavil pri Slovanu.

Riko Ribnica : Jeruzalem Ormož 38:27 (23:13)

Ribničani so večino dela opravili že v prvem polčasu, v katerem je Leban dosegel kar devet zadetkov. V drugem delu so nasprotnika le še držali na varni razdalji in z osmo zmago ostajajo za petami četrtouvrščenemu Trebnjemu.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Košmrlj 1, Leban 10 (2), Markovič 3, Pucelj 3, Grebenc 3, Nosan 5, Henigman 5, Batinič 3, Skušek 3, Fink 2, Atanasov, Andoljšek, Pucelj, Merhar.

Jeruzalem Ormož: Šutalo, Balent, Kavčič 1, Mesarić 1, Gregorc 1, Čudič 11 (6), Bogadi 4, Radujković 1, Petrovič 1, Veselko 3, Kolmančič 1, Rajšp 1, Kosi 1, Kocbek 1, Grizolt, Topolovec.

Sviš Ivančna Gorica : Istrabenz Izola 27:27 (13:10)

Z zmago bi se Sviš še nekoliko bolj oddaljil od dna lestvice, a se je na koncu kljub prednosti treh golov v 57. minuti moral sprijazniti s točko. Dolenjci so večji del tekme počasi a potrpežljivo gradili prednost, ki je sredi drugega polčasa znašala že lepih pet zadetkov. Izkazalo se je, da to ni bilo dovolj, saj v odločilnih trenutkih preprosto niso mogli doseči gola.

Sviš Ivančna Gorica: Tekavec, Nered 4, Bregar, Marušič 3, Zavodnik 5, Hrovat, Pekeč, S. Stopar 7 (1), Košir, Kalabič 5, Slapničar, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 1, Bučar, Košir.

Istrabenz Plini Izola: Jurič 3, Madžarevič, Grbec, Božič 9 (5), Stepančič 4, Žgavec, Čosić 5, Selišnik 4, Vončina, Vukovič, Gomezelj 1, Kević, Matijaševič.

Krško : Slovenj Gradec 2011 24:31 (13:14)

Krčani tudi pod vodstvom novega trenerja – sredi tedna je Nenada Stojakovića zamenjal Gašper Kovač – niso popravili skromnega izkupička točk. V prvem polčasu so se enakovredno kosali s Korošci, vodili celo za 4 gole, a so gostje že do odmora prišli do prvega vodstva, z nizom 4:0 v začetku nadaljevanja pa so ga še povečali. Krčani se nato niso več približali.

Krško: Polutnik, Dragan, Dular, Ban 4 (3), Rozman, Sobotič 7, Žitnik, Kodrič 3, Sikošek Pelko 1, Kastelic 1, Sintič 3, Hriberšek 1, Sendelbah 2, Zoran 1, Grušovnik, Glogovšek 1.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 6, Voršič 1, Zbičajnik 5, Čivčić, Dobršek 3, Kašnik, Levc 2, Kersnik 1, Humek, Štefanič 2, Kobold 1, Krevs, Poklič 3 (1), Podstenšek 5, Štumpfl 2.

Sevnica - Gorenje Velenje 22:33 (10:16)

Sevnica: Gerčar, Dražetič, Ž. Krnc 2, Djurdjevič 2, Suholežnik 2, Brglez, Cigler 2, Gorenjak 3, Kuhar, Brilej 1, Bezgovšek 1, Gjerek, Pernovšek 4 (3), Župevc, J. Krnc 1, Fižuleto 4.

Gorenje Velenje: Ferlin, Zaponšek, Božovič 1, Cehte 4, Medved 4 (2), S. Burić 2, Szyba 3, Skube 1, Špende, Golčar 1, Šoštarič 6, Kleč 2, Dobelšek 2, Gams 3, Dujmovič 3, Bečiri 1.

Slovan - Trimo Trebnje 26:35 (10:19)

Slovan: Nunčič, Ži. Matajič, Grojzdek, Marinček, Bogdanič-Jenko 5 (1), Berdajs, Selaković, Kete 3, Stojnić, Erak, Krivic 2, Topolovec 3, Kovačič 6, Ža. Matajič 2 (1), Planinc 2, Sanković 3.

Trimo Trebnje: Jelovčan 1, Femec, Radelj 4, Skol 2 (2), Kotar 2, Sušin 6, Željko, Potočnik 4, Udovič, Sašek 3, Ferkulj 3, M. Grandovec, T. Grandovec 2