odbojka

Poraz v Mariboru zapletel nadaljevanje

7.12.2014 | 10:45 | B. B./STA

Lunos Maribor : Krka 3:1 (21, -21, 24, 17)

Novo mesto - Odbojkarji Krke so na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Mariboru ostali praznih rok. Podoben spodrsljaj naslednji teden, v predzadnjem krogu, ko bodo gostili Gorico, bi resno ogrozil njihovo nadaljevanje prvenstva v ligi za prvaka, saj Dolenjce v zadnjem krogu čaka gostovanje pri ACH.

Krka je s točko prednosti sicer zadržala peto mesto, saj je Fužinar prav tako izgubil in ostaja pri 18 točkah, se je pa zato obema močno približal Triglav, ki ima po zmagi nad Fužinarjem 17 točk.

Krka je dobro začela, a je pri izidu 9:7 dovolila Mariborčanom, da so s šestimi zaporednimi točkami ušli na 13:9. Krka se ni pobrala vse do zaključka niza, a pri 18:24 je bilo za preobrat vseeno prepozno.

Dolenjci so dobro igro iz zaključka prvega prenesli v drugi niz in povedli z 8:4. Maribor je sicer izenačil na 12 točki, v končnici pa je Krka po zaslugi Mihe Bregarja povedla s 23:18 in dobila niz.

V tretjem nizu sta se ekipi večino časa menjavali v vodstvu. Mariborčani so največ vodili za tri točke (17:14 in nato 21:18), Krki je z razigranim Valentinom Turkom sicer uspel preobrat za vodstvo s 24:23, a so Mariborčani odgovorili s tremi zaporednimi točkami.

Psihološko načeti dolenjski odbojkarji so si v uvodnih minutah četrtega niza privoščili precej napak. Mariborčani so povedli s 14:6 in na koncu osvojili vse tri točke.

"Zmagi gostiteljev ne gre oporekati. Igrali so zelo dobro, mi slabše kot znamo, kar pa ne zmanjšuje uspeha Lunosa," je po tekmi povedal trener Krke Jernej Rojc.

"Iz tekme v tekmo igramo boljše. Trdo delo se obrestuje. Vsem igralcem čestitam za dobro igro. Upam, da bomo tudi v nadaljevanju prvenstva uspešni," je bil zadovoljen trener in igralec Lunosa Sebastijan Škorc.

Lunos Maribor: Dukarič, Mlakar 5, Virtič 3, Plesec 17, N. Zidar 3, Košenina 11, Donik 26, Škorc, Uremovič 8, R. Zidar.

Krka: Brulec 15, Ožbalt, Erpič 6, Vrhovšek 2, Kosmina 7, Zalar, Kastrevc, Rastoder, Pucelj 2, Bregar 13, Klobčar 1, Turk 16.