Poraženi, a v modri skupini

22.12.2014 | 20:40

Ljubljana - Odbojkarji ACH Volleyja so v tekmi 18. kroga 1. DOL za moške doma premagali Krko s 3:0 (11, 16, 18).

Odbojkarji ACH Volley so so prvi del državnega prvenstva končali s stoodstotnim izkupičkom. V 18. tekmah so zabeležili 18 zmag, njihova zadnja žrtev je bila Krka, sicer prijetno presenečenje letošnje sezone, ki pa v Tivoliju ni imela nikakršnih možnosti za presenečenje. Ljubljanska ekipa, ki tudi tokrat ni imela idealnega sprejema, je bila boljša v vseh elementih, najbolj zaslužen za to pa je Matija Jereb, ki ni samo dobro organiziral igre, ampak je dosegel tudi pet blok točk, s tem pa skupaj s prav tako zelo razpoloženim Matijo Pleškom zasenčil kolege v ekipi.

Dvoboj ni odločal o ničemer, ACH si je že zdavnaj zagotovil prvo mesto po prvem delu tekmovanja, jasno je bilo tudi, da bo Krka zasedla peto mesto in se po dolgih letih životarjenja na repu razpredelnice (v zadnjih letih si je obstanek zagotavljala v dodatnih kvalifikacijah) le uvrstila v modro skupino, ki se bo od srede januarja borila za naslov državnega prvaka.

Trener Ljubljančanov Tomi Šmuc, ki se je med tednom veselil tudi prve zmage v ligi prvakov, v igro po pričakovanju ni poslal vseh najboljših, praktično je igrala povsem drugačna postava kot v obračunu z Budvansko Rivijero, a je očitno imela zelo velik motiv, saj je vse niti v svojih rokah držala od začetka do konca tekme.

V prvem nizu je z visoko prednostjo povedla že na začetku, do konca pa gostom, ki so bili videti brez vsakih ambicij, dopustila le 11 točk. Gosti so imeli v uvodnem nizu katastrofalno slab sprejem, pravih rešitev niso imeli predvsem pri servisih domačega kapetana Andreja Flajsa. V drugem nizu je bil odpor Novomeščanov boljši, ob drugem tehničnem odmoru so zaostajali le tri točke, toda v končnici so popustili, tako da je bilo po rezultatu spet videti, da so jih tekmeci povsem nadigrali.

Tudi v tretjem nizu so gosti kar nekaj časa držali korak, toda ko je bilo potrebno so Ljubljančani stopili na plin, si s servisi in blokom priigrali prednost, ki so jo v končnici oplemenitili z gladko zmago.

ACH Volley - Krka 3:0 (11, 16, 18)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 60, sodnika: Dugar (Kanal), Blaznik (Brezovica).

* ACH Volley: Flajs 9, Jereb 5, Plot, Kozamernik 4, Roberts, Purič 6, Pokeršnik 14, Pleško 13, Jurić, Kozlowski, Mochalski, Dolegombai, Slovnik, Kasnik.

* Krka: Brulec 10, Ožbalt, Erpič 1, Vrhovšek, Kosmina 3, Kastrevec, Rastoder, Vesel, Smrke 1, Pucelj, Bregar 5, Lindič, Klobčar, Turk 5.