košarka

Če premagajo Ljubljančane, bo vseeno šlo

19.1.2015 | 20:45 | I. V.

Milan Slapničar Foto: I. Vidmar

Novo mesto - Košarka na vozičkih je nedvomno eno izmed najbolj zanimivih in privlačnih tekmovanj v športu invalidov, prvenstvo, v katerem nastopa tudi moštvo Društva paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja Novo mesto, pa gre počasi h koncu. Včeraj so Novomeščani v športni dvorani Marof pripravil predzadnji, četrti turnir, na katerem pa so kljub porazoma na obeh tekmah še ohranili možnosti za uvrstitev na zaključni turnir, o čemer bo na petem turnirju odločala tekma med Novim mestom in Ljubljano.

Včeraj Novomeščanom igra res ni šla od rok. Na prvi tekmi so z 41:54 izgubili z moštvom društva paraplegikov Kranj, zanje usodna pa je bila druga četrtina, ki so jo izgubili s 4:19, zaostanka za 19 točk pa v drugem polčasu, v katerem so bili sicer boljši od tekmecev, niso mogli več nadoknaditi. Najboljši strelec za Novo mesto je bil Milan Slapničar s 13 točkami.

Na drugi tekmi jim je kazalo bolje, saj so bili v prvem polčasu boljši od Celjanov, na odmor pa so se odpeljali s prednostjo 32:25, povsem pa so popustili v zadnji četrtini, ki so jo Celjani dobili s 17:5, do zmage pa jim ni pomagalo niti Slapničarjevih 23 točk.

V preostalih dveh tekmah novomeškega turnirja je Kranj z 51:49 premagal Maribor, Celje pa s 78:40 Ljubljano.