Dobesedno vstal iz postelje in v 27 minutah dal 14 točk

22.1.2015 | 08:30 | STA, M. M.

Chris Booker (Foto: B. B., arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so v tekmi 15. kroga lige Telemach premagali Rogaško s 86:77 (25:28, 42:50, 60:63). Novomeščani so s sinočnjimi tekmeci že igrali v 4. krogu in takrat po podaljšku izgubili. Tudi tokrat je bila tekma dolgo izenačena, Rogaška je bila v prednosti vse do 30. minute, potem pa so krkaši naredili delni izid 14:0 in na koncu zmagali za deset točk.

Po izenačeni prvi četrtini je imela Rogaška tri točke prednosti, prednost pa je obdržala tudi v nadaljevanju. Najvišja je bila ob polčasu, ki so ga gostje dobili za osem točk (50:42).

A prednosti Rogaška, ki jo je vodil učinkoviti Sandi Čebular (na koncu 24 točk), ni obdržala do konca. Krka se je začela približevati po zaostanku 54:63 v 29. minuti, takrat gostje tri minute niso dosegli koša, Krka pa je prišla do vodstva 66:63, ki ga ni več spustila iz rok. Domači so zadnjo četrtino dobili s 26:14, vodili že s 84:70 in zmaga je zanesljivo ostala doma. Pri Krki se je najbolj izkazal Chris Booker s 14 točkami, po 12 sta jih dosegla Erjon Kastrati in Mirko Mulalić.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Čestitam svojim igralcem za zmago in željo po zmagi. Booker je dobesedno vstal iz postelje in odigral 27 minut. Včeraj je imel 39,2 stopinje vročine in dve noči ni spal. Lapornik igra na lastno odgovornost. Hukić je vseskozi z moštvom, Joksimović sprejema vse naloge brez ugovorov. Velika stvar za naš klub je, da imamo v moštvu take fante, popolne profesionalce, ki so lahko vzor vsakemu mlademu košarkarju, ki nasprotnike ne delijo na velike in male in ki jih zanima samo zmaga in naslednji nasprotnik."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "V prvem polčasu smo igrali vrhunski napad in dosegli celo 50 točk. Že v tretji četrtini so se pojavile prve težave in se ponovile v zadnjem delu, ko je Krka zadela kar pet zaporednih trojk. Na drugi strani smo mi grešili tudi odprte mete. Razlog za vse to tiči tudi v zmanjšani rotaciji, zato se bomo v krajšem premoru, ki sledi, okrepili. Trdo bomo trenirali in se vrnili še boljši."

V naslednjem krogu bo Krka igrala 27. januarja pri Helios Suns, Rogaška pa bo prosta.

Krka - Rogaška 86:77 (25:28, 42:50, 60:63)

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 500, sodniki: Poljanšek (Hraše), Nedović (Kranj), Španič (Postojna).

* Krka: Kastrati 12 (3:3), Rojc 13 (3:5), Wangmene 10 (4:6), Armstead 9 (2:2), Mulalić 12, Joksimović 4 (2:3), Booker 14 (2:3), Zatezič 3, Ritlop (0:2), Lapornik 9 (4:5).

* Rogaška: Ferme 9 (3:3), Pelc 5 (2:2), Koštomaj 7, Boban 10 (1:1), Dimec 8 (2:3), Čebular 24 (11:12), Primorac 11 (3:4), Grušovnik 3.

* Prosti meti: Krka 20:29, Rogaška 22:25.

* Met za tri točke: Krka 12:25 (Mulalić 4, Booker 2, Rojc 2, Armstead, Zatezič), Rogaška 9:22 (Čebular 3, Ferme 2, Pelc, Boban, Grušovnik).

* Osebne napake: Krka 23, Rogaška 28.

* Pet osebnih: Rojc (40.), Wangmene (37.); Dimec (36.).