Pol moči je bilo dovolj za Bolgare

25.1.2015 | 20:00 | I. V.

Malcolm Armstead je bil tudi tokrat najbolj zaslužen za zmago Krke. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke so nocoj s precej lahkotnim pristopom brez težav ugnali zadnjeuvrščeno moštvo jadranske košarkarske lige Levski iz Sofije z 72:61. Favorizirani Novomeščani so tokrat začeli silovito in v osmi minuti povedli že z 18:4. Če bi nadaljevali, kot so začeli, bi si najbrž krepko popravili razliko v doseženih in prejetih koših, a so, kot je bilo pričakovati, kmalu popustili in Ivanovu in Angelovu dovolili, da sta začela zadevati trojke, Levski pa je počasi vzpostavil ravnotežje na igrišču ter malo pred polčasom s trojko Angelova zaostanek znižal na  eno samo točko na 32:33.

Tudi v nadaljevanju srečanja Novomeščanom nikakor ni uspelo priti do izdatnejše prednosti, še tri minute pred koncem tretje četrtine so Bolgari zaostajali za le štiri točke, potem pa je za miren zaključek srečanja poskrbel tudi tokrat najboljši strelec Krke Malcolm Armstead, ki je bil tudi najbolj koristen košarkar na tekmi.V zadnji minuti tretje četrtine se je Krka vrnila na 14 točk prednosti, ki jo je brez posebnega napora zadržala do konca srečanja.

V torek košarkarje Krke čaka tekma 16. kroga lige Telemach s Heliosom v  Domžalah, v soboto pa tekma 20. kroga jadranske košarkarske lige v Zagrebu s Cibono.

KRKA : LEVSKI SOFIJA 72:61 (18:9, 36:32, 56:45)

KRKA: Kastrati 4, Rojc 3, Wangmene 14 (2:2), Armstead 24 (3:4), Joksimović 6 (2:2), Hukić 4, Zatežić 3, Ritlop 8 (2:2), Lapornik 6;

LEVSKI SOFIJA: Angelov 19 (4:4), Simeonov 10 (1:1), Ivanov Pavlin 2 (2:2), Ivanov Pavel 17 (4:4), Ouandie 2, Ivkov 3 (3:4), Minčev 8 (2:2).