Ritlop v podaljšku z zvokom sirene za zmago Krke

28.1.2015 | 07:30 | STA

Domžale - Košarkarji Krke so dosegli 10. zmago v Ligi Telemach. Na gostovanju v Domžalah je dvoboj med Helios Sunsi in aktualnimi državnimi prvaki odločil šele podaljšek. V njem je Helios vodil že 72:68, Novomeščani pa so ob zvoku sirene s košem Jureta Ritlopa slavili zmago s 74:72.

Krka je na včerajšnjem dvoboju dosegla šesto zaporedno zmago v državnem prvenstvu. Na drugi strani so Helios Suns skušali prekiniti niz sedmih zaporednih porazov, a jim to kljub podaljšku ni uspelo. Novomeščani so bili absolutni favoriti srečanja, kar so tudi dokazali v zadnjih minutah dvoboja.

Tekma je bila precej izenačena, čeprav so prvo četrtino dobili domači, so nato gostje pritisnili na plin in izid poravnali. Chris Booker je tik pred koncem tekme zadel za tri točke in izid izenačil na 61:61, a je imel odgovor tudi Jure Pelko, ki je z metom za tri izid spremenil na 72:68. Vendar sta nato v zaključku Jasmin Hukić in Matej Rojc znova poskrbela za izenačenje. Tekmo je nato odločil Ritlop.

Povezava do posnetka odločilnih metov.

* Dvorana komunalnega centra, gledalcev: 1300, sodniki: Boltauzer, Špendl (oba Maribor), Mlakar (Škofja Loka).

* Helios Suns: Upshaw 5 (1:2), Močnik 12 (1:1), Kraljevič 2, Casey 20 (2:3), Vončina 9, Maker 6 (2:4), Pelko 18 (7:8).

* Krka: Kastrati 14 (0:1), Rojc 12 (10:10), Wangmene 1 (1:2), Booker 9 (0:2), Hukić 13 (1:2), Zatežič 5 (2.2), Ritlop 6 (0:1), Lapornik 14 (3:4).

* Met za tri točke: Helios Suns 5:24 (Pelko 3, Vončina, Močnik), Krka 7:23 (Lapornik 3, Hukić 2, Booker, Zatežič).

* Prosti meti: Helios Suns 13:18, Krka 17:24.

* Osebne napake: Helios Suns 26, Krka 19.

* Pet osebnih: Kastrati (39.), Lapornik (39.), Pelko (44.).

Izjavi trenerjev po tekmi

Gašper Okorn, trener Helios Sunsev: "Primanjkuje nam znanja in kvalitete. Takšne tekme je pač potrebno znati zmagati. Po Tajfunu sem nam že drugič ni izšlo. V rednem delu in podaljšku tekme s Krko smo premagali sami sebe."

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Tekma ni bila lepa, ampak glede borbenosti pa niti nam niti Heliosu ne more nihče ničesar zameriti. Videli ste, v kakšni postavi smo morali igrati in nisem niti pričakoval, da bo vse, kot mora biti. Nasprotnik je kakovostno atletsko moštvo, a mislim, da smo solidno nadzirali tempo."

V 17. krogu bodo košarkarji Krke 4. februarja ob 19. uri gostili Zlatorog Laško, Helios Suns pa bodo prosti.