Začele dobro, a so bile krimovke premočne

29.1.2015 | 11:10 | B. B.

Krim : Krka 38:27 (19:12)

Ljubljana - Rokometašice Krke so v 12. krogu državnega prvenstva na gostovanju pri Krimu izgubile s 27:38 (12:19). Vodilna ekipa lige je zabeležila 11. zmago in je še brez poraza, Krka pa je s šestimi zmagami, enim remijem in petimi porazi na šestem mestu prvenstvene lestvice.

Dolenjke so začele odlično in v 4. minuti povedle s 4:2, a v nadaljevanju niso zmogle tempa domačink, ki so odgovorile z delnim izidom 6:0 in do polčasa  prednost postopoma povečale na sedem zadetkov (19:12). V začetku drugega polčasa so krkašice zaostanek sicer znižale na pet zadetkov, a so varovanke Marte Bon znova pritisnile na plin in tekmo mirno pripeljale h koncu.

Krim: Stefanišin 12 obramb, Marinček 4 obrambe, Artsiukhovich 3, Jurič 1, Lukovič 8, Čečkova 8, Mavsar 1, Hrnčič, Omoregie 5 (1), Zulič, Koren 7 (3), Jankovič, Gregorc 1, Barič, Pavlova 4, Ivanovič.

Krka: Hajdinjak Tina 2 obrambi, Korenič Karmen 8 obramb, Pavlič Klara, Prošek Eva, Ražem Nina 1, Leskovec Nina 7, Žlajpah Urška 5 (5), Avbelj Neža 6, Rudman Tjaša 3, Radojčič Urška, Legan Katja 1, Valjavec Maja, Rudman Anja, Veble Tjaša.

Sedemmetrovke: Krim 4 (4) , Krka 6 (5)

Izključitve: Krim 6 minut , Krka 4 minute

1. Krim Mercator           11  11  0  0  411:266  22
 2. Zagorje GEN-I           10   9  0  1  333:218  18
 3. Piran                   11   8  1  2  327:287  17
 4. Zelene doline Žalec     11   7  1  3  313:281  15
 5. Celje Celjske mesnine   11   6  1  4  295:274  13
 6. Krka                    12   6  1  5  319:321  13