odbojka

Čeprav izgubili, so z igro zadovoljni

1.2.2015 | 11:40 | STA

Kamnik - Odbojkarji Calcita Volleyballa so v tekmi 3. kroga 1. DOL v modri skupini premagali Krko 3:1 (19, -20, 23, 20). Domači so torej prišli do treh točk, vendar jim je Krka kot prva v tem delu tekmovanja odvzela niz. V prvem nizu sicer pristop Kamničanov ni bil sporen, do prvega tehničnega odmora so si ob boljši igri v bloku in dobrem servisu bratov Štern priigrali štiri točke prednosti. Po odmoru so se jim gostje približali na točko zaostanka (12:13), do drugega tehničnega odmora pa so domači odbojkarji spet prišli do štirih točk naskoka. Po novem odmoru se je Novomeščanom z delnim izidom 5:1 še enkrat uspelo približati, vendar so odbojkarji Calcita z dvema blokoma Žana Novljana gostom pobegnili za pet točk in dobili niz.

Po izidu 5:5 v drugem so z asom Borisa Brusa z dvema točkama prednosti na tehnični odmor odšli domači. Gostje so v nadaljevanju, za razliko od prvega niza, po odmoru z asom Grege Erpiča izid izenačili in ekipi sta bili spet skupaj. Brulec in Tonček Štern sta se pri Calcitu vrnila v igro, v končnici je zaigral še Jernej Stavbar, toda na servis Simona Vesela so krkaši s točko Mihe Bregarja prišli do izenačenja v nizih.

Domači odbojkarji so nadaljevali neprepričljivo igro v napadu in bloku, na drugi strani pa so gostje v tretjem nizu z blokom Bregarja ob prvem tehničnem odmoru vodili z dvema točkama. Minuta odmora je domači ekipi koristila, kajti povedli so z 10:8. Pozneje jim sicer prednost treh točk še ni zagotavljala mirnega nadaljevanja, kajti gostje so se nekajkrat približali na točko. Tudi pri 22:23, potem ko so Kamničani že vodili s 23:20. Tonček Štern je svoji ekipi priboril dve zaključni žogi, drugo je izkoristil Žiga Štern.

V četrti niz so domači odbojkarji vstopili odločneje in ko je Jan Brulec proti svojim nekdanjim soigralcem zabil žogo za vodstvo z 12:8, je prvič zadišalo po še tretji zaporedni zmagi v modri skupini. A na servis valentina Turka so Novomeščani dosegli tri zaporedne točke ter se vrnili v igro. Kamničani so nato še dosegli tri točke, a jim niti to še ni zagotavljalo mirnejšega nadaljevanja, kajti z blokom Bregarja - na celotni tekmi jih je dosegel sedem - so krkaši svoj zaostanek znižali na dve točki (19:21). Tonček Štern pa je v nadaljevanju priigral štiri zaključne žoge za zmago, že prvo je z asom zaključil Jan Brulec.

"Tokrat smo naleteli na zelo razpoloženega nasprotnika. Novomeščani so prikazali res dobro igro, predvsem so se izkazali njihovi napadalci, medtem ko smo mi igrali nekoliko pod svojo ravnijo. Ko nam ne stečeta dva napada, kot bi si želeli, pademo v nekakšen krč, vsi igralci igrajo pod svojimi sposobnostmi in nastanejo težave. Na koncu smo le prišli do treh točk, kar je najbolj pomembno," je dvoboj ocenil domači trener Brumen.

"V rednem delu državnega prvenstva smo bili v obdobju, ko nam ni šlo, zato so imeli Kamničani lažje delo. Zdaj načrtujemo, da bi bili v najboljši formi v sredo in potem naslednji dve tekmi. Nocojšnja tekma je dobra napoved za to, saj smo večinoma držali visoko zbranost, čeprav je bilo še nekaj stvari, ki se ne bi smele zgoditi. V celoti gledano smo lahko zadovoljni s svojo igro," pa je dejal gostujoči trener Jernej Rojc.

* Športna dvorana Kamnik, gledalcev 120, sodnika: Globačnik (Topolšica) in Melavec (Šempeter).

* Calcit Volleyball: Hribar, Novljan 4, T. Štern 24, Drobnič, Vidmar, Štembergar Zupan 2, Brus 6, Kvas, Stavbar 5, Kotnik 14, Ž. Štern 12, J. Brulec 2.

* Krka: L. Brulec 17, Ožbalt, Erpič 7,Vrhovšek, Kosmina 12, Melanšek, Kastrevc, Rastoder, Vesel, Pucelj 5, Bregar 12, Turk 10.