odbojka

Nudili dostojen odpor prvakom

11.2.2015 | 11:15 | STA, M. M.

Ljubljana - Odbojkarji ACH Volleyja so v zaostali tekmi 1. kroga 1. DOL za moške včeraj v Ljubljani premagali Krko s 3:1 (21, 16, -20, 21). Odbojkarji so pred 16 dnevi prestavili tekmo zaradi zdravstvenih težav Krke, ki pa tudi tokrat v Ljubljano ni prišla v optimalni pripravljenosti. Valentin Turk se je do neke mere pozdravil, čeprav tekme ni začel, kapetan Luka Brulec pa prav tako ni bil pripravljen za igro.

A zaradi tega Novomeščani niso delali drame, favorizirani ekipi, ki na domačih igriščih še ne pozna poraza, so nudili dostojen odpor, osvojili so celo časten niz, za katerega sta najbolj zaslužna Martin Kosmina, ki je odlično serviral, in Ivan Vrhovšek, mladenič se je izkazal v napadu.

Novi trener Ljubljančanov Bogdan Kotnik pa nikakor ne more biti zadovoljen z igro, če v prvem delu igre ne bi bilo v ekipi Nathana Robertsa, v drugem pa Erica Mochalskega, bi lahko bile težave še večje. Poleg njiju si vsaj za del tekme pohvale zasluži tudi bloker Mario Koncilja, ki je predvsem odlično serviral, vsi drugi pa so bili daleč od prave forme.

Slovenski prvaki v prvem delu prvega niza niso izvajali pravega pritiska s servisi, naredili so tudi veliko neizsiljenih napak, posledica tega je bila, da so tekmeci sredi niza celo povedli. A po izidu 13:14 so se domači vendarle zbrali do te mere, da so povedli z 21:17 in nato niz z isto razliko tudi dobili. Za to so bili zaslužni predvsem servisi Mochalskega in Koncilje.

V drugem nizu je bilo videti, da so domači vendarle ujeli pravi ritem. Izkušeni Matija Pleško je na mestu sprejemalca zamenjal Jana Klobučarja, po izidu 7:6 so z delnim izidom 8:1 ušli, niz pa dobili s 25:16. Tudi dolgo časa v tretjem nizu ni bilo videti, da bi se lahko gostje nadejali častnega niza. Ljubljančani so še vodili z 20:18, nato pa se popolnoma ustavili. Blok gostov je poskrbel za zmedo v domačih vrstah, Krka je dosegla kar sedem točk zapored ter s tem zmanjšala izid na 1:2.

Gosti so odlično začeli tudi četrti niz, pravzaprav so ga slabo začeli prvaki. Po treh napakah gostiteljev je Krka povedla s 4:1, ob prvem tehničnem odmorom vodila za dve točki. Negotovo je bilo še pri izidu 15:14, a nato se je popolnoma razigral Mochalski, ki je praktično sam držal ekipo v prednosti in jo popeljal do zmage. Novomeščani so imeli med in po koncu tekme nekaj pripomb na sojenje, a so na koncu športno priznali, da je zmagala boljša ekipa.

ACH Volley - Krka 3:1 (21, 16, -20, 21)

* Dvorana Tivoli, gledalcev 90, sodnika: Ortl (Polzela), Skudnik (Mežica).

* ACH Volley: Flajs 1, Jereb, Plot, Kozamernik 5, Roberts 20, Pokeršnik, Klobučar 1, Pleško 4, Kozlowski 1, Mochalski 21, Delogombai 2, Koncilja 9.

* Krka: Brulec, Ožbalt, Erpič 3, Vrhovšek 18, Kosmina 8, Rastoder, Pucelj, Bregar 11, Lindič, Klobčar 1, Turk 8, Vesel.