Odpor dokončno zlomili v drugi polovici tekme

18.2.2015 | 21:50 | STA, M. M.

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v današnji tekmi 17. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Ribnico Riko s 36:24 (18:14). Slovenski prvaki iz mesta ob Savinji so po pričakovanju na kolena položili tekmece iz Ribnice, njihov odpor pa so dokončno zlomili v drugi polovici tekme.

Celjani imajo na dosedanjih tekmah državnega prvenstva edini 100-odsotni izkupiček, Ribničani pa so dosegli deset zmag in doživeli sedem porazov, a so še vedno na visokem petem mestu.

Izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša so se v prvem polčasu povsem dostojno upirali favoriziranim gostiteljem, ki jih v soboto čaka zadnja tekma v ligi prvakov proti ruskim Čehovskim medvedom. Na velik odmor so odšli s štirimi goli zaostanka (14:18). V začetku drugega polčasa so hitro zaostali za deset golov, a so v 40. minuti zaostanek prepolovili (19:24). V zadnji tretjini tekme so Celjani močno pohodili stopalko za plin, njihov oster ritem pa rokometaši iz dežele suhe robe nato več niso mogli slediti.

V domači ekipi sta bila na današnji tekmi strelsko najbolj učinkovita Blaž Janc in Ivan Slišković. Oba sta dosegla po osem golov, v gostujoči pa je Nik Henigman dosegel šest zadetkov.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, ribniška pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 28. februarja.

Celje Pivovarna Laško - Ribnica Riko 36:24 (18:14)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 300, sodnika: Sok (Ormož) in Smolko (Gornja Radgona).

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 2, Ivić, Žuran, Janc 8, Razgor 3, Suholežnik, Marguč, Malus 2 (1), Poteko 2, Miklavčič 2, Slišković 8 (4), Zarabec 2, Kodrin 3, Žvižej 4.

* Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 3 (2), Fink 5, Atanasov 1, Kljun, Grebenc 4, Heningman 6, Skušek 1, Andoljšek 1, Pucelj 2, Pahulje 1, Nosan, Knavs, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (5), Ribnica Riko 2 (2).

* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6, Ribnica Riko 10 minut.