Odločil koš štiri sekunde pred koncem tekme

20.2.2015 | 20:55

Zahvaljujoč Armsteadu, bo lahko Krka branila naslov. (Foto: I. V., arhiv DL)

Laško - Košarkarji Krke so v polfinalu zaključnega turnirja pokala Slovenije v Laškem premagali Tajfun s 66:65 (17:15, 36:35, 58:44). Odločilni koš je štiri sekunde pred koncem tekme dosegel Malcolm Armstead. Novomeščani so le še korak oddaljeni od ubranitve naslova v pokalu Spar.

Krkaši, ki so doslej edini pokalni naslov osvojili lani v Mariboru, pred tem pa so v finalu igrali še trikrat (2001, 2002, 2012), se bodo v finalu jutri ob 20. uri pomerili z zmagovalcem dvoboja med Unionom Olimpijo in Zlatorogom (petek, 20.30).

Tajfun, ki je tretjič v zgodovini nastopil v polfinalu pokala, je ostal praznih rok kljub velikemu preobratu v zadnji četrtini. Po mnenju trenerja Dejana Mihevca je bil v zaključku tudi oškodovan, saj zapisnikarska miza po košu Armsteda ni prekinila igre za minuto odmora, ki jo je zahteval Tajfun.

Tekma je upravičila polfinale pokala, saj je bila razburljiva vse do konca. Krka bi lahko sicer že prej odločila zmagovalca, saj si je po treh četrtinah nabrala 14 točk naskoka, v 35. minuti pa je imela še vedno prednost 63:54. Tedaj je Tajfun krenil v zadnji poskus preobrata in ga po zaslugi sedmih točk Ceola Clarka ter po dveh Domna Bratoža ter Dragiše Drobnjaka tudi izpeljal - 29 sekund pred koncem so Šentjurčani vodili s 65:63.

Krka je šla v zadnji napad. Chris Booker je na vrhu rakete naredil ravno dovolj prostora, da je prvi strelec Krke in lige Aba Armstead sprožil met na koš in ga zadel. Na semaforju so ostale še štiri sekunde, v katerih Tajfunu ni uspelo več kot oddaljen met iz obupa. Verjetno bi bilo drugače, če bi Tajfun dobil minuto odmora, saj bi lahko žogo izvajal s sredine igrišča.

Pri zmagovalcih sta po trinajst točk dosegla Chris Booker in Luka Lapornik, pri Tajfunu, ki je trojke metal 2:19, pa je jih je toliko zbral Ceola Clark.

* Dvorana Tri Lilije, gledalcev 600, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Vučković (Maribor), Mlakar (Škofja Loka).

* Krka: Kastrati 3, Rojc 11 (2:2), Wangmene 12 (4:4), Armstead 10 (1:1), Mulalić 2, Booker 13, Ritlop 2, Lapornik 13.

* Tajfun: Williams 3 (3:6), M. Sebič 6 (0:1), Držić 6 (4:7), Lelić 10 (3:3), S. Sebič 6 (4:4), Zimić 4, Bratož 6 (2:2), Clark 13 (5:5), Drobnjak 11 (6:6).

* Prosti meti: Krka 7:7, Tajfun 27:34.

* Met za tri točke: Krka 11:29 (Rojc 3, Armstead 3, Lapornik 3, Booker, Kastrati), Tajfun 2:19 (Drobnjak, Lelić).

* Osebne napake: Krka 28, Tajfun 19.