ostali športi

Sanje o medalji so ostale sanje

21.2.2015 | 08:30 | I. V.

Maja Vtič je sodila v širši krog favoritinj, a je tekmo končala na 13. mestu. (Foto: Nikola Miljković/Media 24)

Falun, Mirna - Slovenskim smučarskim skakalkam sinoči na svetovnem prvenstvu v nordijskih smučarskih disciplinah v Falunu ni uspelo osvojiti prve medalje.Mirnčanki Maja Vtič in Eva Logar sta tekmo končali na trinajstem oziroma 26. mestu, najbolje uvrščena Slovenka pa je bila Špela Rogelj na desetem mestu.

Tako kot lani na olimpijskih igrah v Sočiju je zmagala Nemka Carina Vogt, drugo mesto je osvojila Japonka Yuki Ito, prva favoritinja Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz je bila šele tretja, brez medalje pa sta ostali Japonka Sara Takanashi na četrtem mestu in Američanka Sarah Hendrickson, branilka naslova iz Val di Fiemmeja, na šestem mestu.

Rogljevo in Vtičevo na prvenstvu v Falunu čaka še ekipna tekma mešanih ekip, kjer ima Slovenija velike možnosti za medaljo.