Krka obranila pokalno lovoriko

21.2.2015 | 22:30 | I. V.

Malcolm Armstead (Foto: Arsen Perić( Media24)

Laško, Novo mesto - Košarkarji Krke so z zmago s 77:67 nad domačini v Laškem drugič zapored osvojili slovenski košarkarski pokal. Tekma je bila bistveno bolj napeta in izenačena kot kaže končni izid saj so Laščani na čelu z izkušenim Goranom Jurakom in ob Malcolmu Armsteadu najboljšim strelcem srečanja Miho Lapornikom ves čas držali korak s favoriziranimi Novomeščani ob polčasu vodili z eno točko prednosti in to hranili tudi ob koncu tretje četrtine, v kateri so v 28. minuti vodili že s 53:44, a so se Novomeščani vrnili v igro z delnim izidom 8:0.

Tekmo sta odločila oba Američana v Krkinem dresu Malcolm Armstead in Chris Booker, ki sta skupaj dosegla skoraj polovico vseh točk Krke. Zbrala sta po 18 točk, od tega jih je Armstead v zadnji četrtini dosegel osem, Booker, ki je bil izbran za najboljšega igralca zaključnega turnirja, pa sedem.

Krka : Zlatorog 77:67 (19:17, 38:39, 52:53)

Krka: Kastrati 12 (2:3), Rojc 4, Wangmene 9 (1:2), Armstead 18 (5:6), Mulalić 5, Joksimović 3 (1:2), Booker 18 (2:2), Ritlop 5, Lapornik 3.

Zlatorog: Jurak 5, Tratnik 10 (3:5), Jovanović 7, Lapornik 21 (8:9), Zagorac 10 (5:6), Vašl 14 (1:2).
Prosti meti: Krka 11:15, Zlatorog 17:22.
Met za tri točke: Krka 8:16 (Booker 2, Kastrati 2, Armstead, Mulalić, Ritlop, Lapornik), Zlatorog 10:24 (Lapornik 3, Vašl 3, Jurak, Tratnik, Jovanović, Zagorac).
Osebne napake: Krka 24, Zlatorog 20.
Pet osebnih: Ritlop (37.), Jurak (39.), Jovanovič (39.).