odbojka

Novomeščani v Soboti pokazali premalo

22.2.2015 | 08:40 | STA, M. M.

Novo mesto - Odbojkarji novomeške Krke so v 7. krogu drugega dela 1. DOL v modri skupini v gosteh v Murski Soboti z 0:3 (-22, -18, -19) izgubili srečanje s Panvito Pomgradom. Vsega dobro uro igre so potrebovali murskosoboški odbojkarji, da so tokrat strli odpor Krke, pa čeprav si je v uvodnem nizu pri Sobočanih gleženj poškodoval prvi korektor Aljoša Bogožalec, ki zatem do konca ni več stopil na igrišče. A se to pri igri domačinov pred tokrat maloštevilnimi ljubitelji odbojke v Murski Soboti praktično sploh ni poznalo.

Trener Panvite, Dejan Fujs je bil namreč prisiljen hitro reagirati in s kombinacijo obeh sprejemalcev Jernej Detela/Blaž Ajlec mu je to tudi uspelo. Morda je bil tudi zato še najbolj izenačen prav prvi niz, v katerem so Novomeščani tudi vodili, nazadnje pri izidu 18:19. Toda nato so domači dosegli štiri točke zapored, niz pa je z uspešno zaključenim napadom končal prvi domači sprejemalec Dejan Pelemiš.

V nadaljevanju sta nato pri Panviti sprejemalski par sestavljala Pelemiš in Ajlec, Detela pa se je preselil na Bogožalčevo mesto in bil do konca praktično nezaustavljiv na korektorskem mestu. Domača igra je popolnoma stekla, saj so gostje v Murski Soboti tokrat pokazali premalo. V drugem nizu je najprej razliko naredil domači blok (10:6). Čeprav je nato pri vodstvu Panvite z 20:12 zanihal domači sprejem servisa, so Sobočani drugi niz vseeno prepričljivo pripeljali do konca. Zadnjo točko drugega niza je po slabšem sprejemu na mreži nesrečno prispeval kar gostujoči bloker Grega Erpič.

Tudi v zadnjem tretjem nizu je bila slika na igrišču podobna. Razpoloženi Sobočani so igrali toliko, kot je bilo potrebno, krkaši pa so ostali brez idej in prodornosti. Ko so gostje po uvodnih 4:0 v tretjem nizu zamenjali organizatorja igre - Gašper Pucelj/Gašper Klobčar -, se slika na igrišču ni prav nič spremenila. Pravega napada ni bilo, Sobočani pa so ves čas vodili in povsem nadzirali dogajanje na igrišču. Tekmo v Murski Soboti je tako s ponesrečenim napadom končal gostujoči kapetan Luka Brulec.

Panvita Pomgrad - Krka 3:0 (22, 18, 19)

* Športna dvorana OŠ I v Murski Soboti, gledalcev 70, sodnika: Seifried in Tovornikova (oba Maribor).

* Panvita Pomgrad: Ajlec 5, Ratkai, Pavlovič 7, Pelemiš 16, Detela 16, Flisar 8, Bogožalec 4, Grabar, Drvarič 2, Fridrih, Vrabl.

* Krka: Brulec 7, Erpič 2, Vrhovšek 1, Kosmina 9, Kastrevec, Pucelj 1, Bregar 7, Lindič, Klobčar, Turk 11, Ožbalt.