Z zmago utrdili 6. mesto na lestvici

28.2.2015 | 09:15 | STA, M. M., foto: MRK Krka

Pomočnik trenerja MRK Krka Samo Jug in trener Mirko Skoko. (Foto: MRK Krka)

Slovenj Gradec - Rokometaši iz Slovenj Gradca so v včerajšnji tekmi 18. kroga 1. NLB Leasing lige izgubili proti novomeški Krki s 26:32 (16:17). Tekmo ekip iz srednjega dela prvoligaške lestvice je tako zanesljivo dobila zasedba iz dolenjske prestolnice, ki se je z zmago na Koroškem utrdila na šestem mestu, medtem ko osmoljenka za njo zaostaja za dve točki in je sedma.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, v drugem pa so na igrišču zavladali Novomeščani in postopoma lomili odpor gostiteljev. Takoj na uvodu so si priigrali tri gole prednosti, po njihovem vodstvu z 28:19 pa je bilo jasno, da bosta točki romali v Novo mesto.

V zmagoviti zasedbi je bil najbolj učinkovit Blaž Rojc s sedmimi goli, toliko jih je v domači zasedbi dosegel tudi Rok Ovniček.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila Celje Pivovarno laško, novomeška pa ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 7. marca.

"Na tekmo smo se zelo dobro pripravili, saj smo že v prvem polčasu naredili pet golov prednosti in domačinom nismo pustili zraven. V drugem polčasu se je ta razlika še povečala, tako da je izgledala kar lahka zmaga. Igrali smo našo igro, vse se nam je poklopilo in vesel sem zmage," je po tekmi povedal igralec MRK Krka Žiga Smolnik.

Benjamin Zbičajnik, rokometaš Slovenj Gradec 2011, pa je rekel: "Zaslužena zmaga Krke. Mi smo kljub temu, da smo se cel teden pripravljali na to tekmo, enostavno padli v glavah. Nismo se dovolj borili, krkaši pa so igrali z mirno glavo, vsak napad so gradili do gola in mislim, da je to odločilo tekmo."

Slovenj Gradec 2011 - Krka 26:32 (16:17)

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

* Slovenj Gradec 2011: Humek, Ošlovnik, Šavc 2, Voršič 1, Zbičajnik 1, Čivčič, Ovniček 7 (2), Doberšek 4, Poklič 2, Štefanič, Kobold 1, Šol 4, Soldo, Plešej, Podstenšek 1, Štumpfl 3.

* Krka: Brajer, Štangelj, Jurečič 5, Lavrič 6, Didovič, Okleščen 4, Bevec, Rojc 7, Pršina, Irman 3, Jakše, Rašo, Smolnik 5, Furdi, Adamčič, Klobčar 2.

* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 2011 3 (2), Krka.

* Izključitve: Slovenj Gradec 2011 6, Krka 8 minut.