Tajfun natančnejši pri metih

4.3.2015 | 21:45

Šentjur - Košarkarji Tajfuna so v tekmi 20. kroga lige Telemach premagali Krko z 68:61 (13:7, 26:26, 44:48). Krka si je s porazom, osmim prvenstvenim, otežila delo na poti do lige za prvaka. Vodilna ekipa Tajfun, ki že ima zagotovljeno prvo mesto po prvem delu državnega prvenstva, je tekmo začela nekoliko slabše, a svojo kakovost pokazala v nadaljevanju.

Krkaši so tekmo začeli dobro in večino prvega polčasa vodili. Najbolje jim je šlo v prvih desetih minutah, ko so gosti sicer vodili za tri oziroma štiri točke, v zaključku pa po košu Mirka Mulalića dobili prvo četrtino s 13:7. Tajfun se je v drugih desetih minutah podal v lov na izenačenje, v 13. minuti mu je uspelo, ko je Stanko Sebič zadel za 15:15. Izenačeni sta moštvi šli tudi na veliki odmor.

Tajfun je drugi polčas odigral bolje. V 24. minuti je sicer na semaforju kazalo še 35:35, nato pa so domači z delnim izidom 5:0 povedli, a je Krka 14 minut pred koncem tekme izenačila na 40:40. Konec četrtine je pripadel Tajfunovim košarkarjem, ki so z delnim izidom 6:0 Aleksandra Džikića prisilili v minuto odmora, saj je njegova ekipa zaostajala 42:48. Wangmene je devet sekund pred koncem tretje četrtine le nekoliko znižal zaostanek (44:48).

Šentjurčani so glavno delo opravili v prvih minutah zadnje četrtine, ko so pobegnili na 52:44, dobri dve minuti pred koncem pa je Ivan Držić s trojko zadel za 64:54, kar je bilo za goste preveč.

Pri Tajfunu je bil prvi strelec Domen Bratož z 19 točkami, šestimi skoki in petimi podajami. Emir Zimić je 15 točkam dodal še pet skokov. Na drugi strani je Aleksis Wangmene dosegel 18 točk, Malcolm Ray Armstead jih je dal 16, Mirko Mulalić pa 14; to so bili tudi edini Krkini igralci z dvomestnim številom točk.

Krka bo tekmo 21. kroga igrala čez teden dni proti Novi KBM Braniku, Tajfun pa v naslednjem krogu prost, v sredo, 18. marca, bo v zadnji tekmi rednega gostil Grosbasket.

"Svojim fantom čestitam za več kot zasluženo zmago. Z izjemo prve četrtine, v kateri smo igrali medlo, smo preostanek tekme igrali tako, kot že večkrat v sezoni. Veseli me, da so tokrat igralci, ki so prej igrali nekoliko manj, zelo dobro izkoristili priložnost. Zahvalil bi se navijačem, ki so znova pripravili odlično vzdušje," je povedal domači trener Dejan Mihevc, gostujoči strateg Aleksandar Džikić je dodal: "Domačini so bili natančnejši pri metih in to je bilo na koncu odločilno."

Tajfun - Krka 68:61 (13:7, 26:26, 44:48)

* Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 500, sodniki: Petek (Maribor), Špendl (Maribor), Mlakar (Škofja Loka).

* Tajfun: Sebič 6 (1:1), Držić 12 (3:4), Zimić 15 (3:6), Bratož 19 (4:4), Clark 11 (1:1), Drobnjak 5.

* Krka: Wangmene 18 (5:6), Armstead 16 (5:6), Mulalić 14, Joksimovič 3 (1:2), Booker 4, Ritlop 2, Lapornik 4 (0:2).

* Prosti meti: Tajfun 12:16, Krka 9:14.

* Met za tri točke: Tajfun 8:24 (Bratož 3, Clark 2, Sebič, Držić, Drobnjak), Krka 4:19 (Mulalić 2, Wangmene, Armstead).

* Osebne napake: Tajfun 21, Krka 19.

* Pet osebnih: Sebič (32.), Milovac (34.)