Krkašice so se odločno borile, a na koncu vseeno izgubile

14.3.2015 | 09:20 | J. A., STA

Novo mesto - Včeraj so Novomeščanke v 17. krogu 1.A DRL gostile ekipo iz Zagorja, ki zaseda drugo mesto na lestvici, končni izid tekme je bil 26:28. V začetku prvega polčasa so gledalci spremljali dinamično tekmo, vendar so gostje ves čas vodile za zadetek ali dva. Proti koncu prvega polčasa so si le priigrale občutnejšo prednost in na počitek odšle s 5 goli prednosti (17:12), so sporočili iz ŽRK Krka.

Krkašice se v nadaljevanju niso pustile nadigrati. Kljub temu, da so gostje svojo prednost povišale že na 6 zadetkov, so se Novomeščanke z borbenostjo in vztrajnostjo uspele ubraniti in zadeti.

V zadnjih 10 minutah tekme se je pri domačinkah v napadu dobro znašla Maja Valjavec, ki je za približek priigrala dve sedemmetrovki, kateri je Neža Avbelj uspešno realizirala. V 55. minuti se je tako Krkašicam uspelo približati na dva gola zaostanka, a so Zagorjanke z nekaj sreče v napadu uspele zadeti in tekmo varno pripeljati do konca.

Neža Avbelj je dosegla 8 zadetkov, od tega 6 iz sedmih metrov.

Pri gostjah pa sta bili najbolj uspešni Neli Irman z 9 zadetki in Marija Obradovič s 7 zadetki.

Stopiče - Športna dvorana: Gledalcev 50, Sodnika : Palačkovič M. in Žibert A.

Žrk Krka:

Hajdinjak Tina 1 (obramba), Korenič Karmen (10 obramb), Ražem Nina, Kramar Petra 3, Avbelj Neža 8 (6), Rudman Tjaša 1, Radojčič Urška 1, Legan Katja, Veble Tjaša 3, Barbič Kim 1, Žlajpah Urška, Rudman Anja 3, Leskovec Nina 3, Valjavec Maja 3, Fabjan Eva, Prošek Eva.

Trener: Kranjčič Salvador.