nogomet

Krka s točko iz Velenja ujela Gorico

14.3.2015 | 18:50 | STA, M. Ž.

Velenje - Nogometaši novomeške Krke in velenjskega Rudarja so se v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Velenju razšli z neodločenim izidom 0:0. Rudar tako vsaj do jutri ostaja na šestem mestu lestvice, predzadnja Krka pa se je točkovno izenačila z osmouvšrčeno Gorico.

Velenjčani so bili v prvem polčasu boljši in konkretnejši tekmec, a po prvih 45 minutah sta bili ekipi še vedno pri začetnem izidu. Krka je v prvem polčasu sprožila zgolj en strel proti vratom domačih, medtem ko so jih slednji sedem. Nevarnejša poskusa sta bila strela Ivana Firerja v 22. minuti, ko je s 30 metrov namučil in skoraj presenetil Miodraga Mitrovića, in Elvedina Džinića, ko je z glavo streljal iz bližine, izkazal pa se je gostujoči vratar.

Mitrović je moral posredovati tudi v 50. minuti, ko je z roba kazenskega prostora dobro streljal Mario Babić, v 57. minuti pa je Firer z roba kazenskega prostora le za malo zgrešil cilj. Na drugi strani je v 60. minuti nenatančno meril Josip Fuček, a to je bil bolj ali manj le osamljen poskus gostov.

Domači so namreč pritiskali, a si niso več pripravili resne priložnosti. V sodniškem dodatku so imeli celo gosti priložnost za zmago, ob strelu Marina Perića pa je dobro reagiral Matjaž Rozman.

Rudar bo v 25. krogu prihodnjo soboto gostoval v Novi Gorici, Krka pa bo dan pozneje gostila Koprčane.

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 350, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Povšnar (Zagorje ob Savi) in Podobnik (Veliki Gaber).

* Strelci: /.

* Rudar: Rozman, Krefl (od 76. Kašnik), Džinić, Knezović, Dedić (od 49. Jahić), Radujko, Bolha, Trifković, Babić, Jelić (od 66. Kocić), Firer.

* Krka: Mitrović, Dam. Rašić, Vučkić, Žižić, Dan. Rašić, Welbeck (od 53. Mojstrovič), Palić, Perić, Fuček, Novinić (od 74. Kramar), Kastrevec (od 87. Maksimović).

* Rumeni karton: Knezović.