Pomembna zmaga Sevnice, uspešna tudi Ribnica

15.3.2015 | 08:45 | B. B./STA

Novo mesto - V 20. krogu rokometnega prvenstva sta od naših predstavnikov zmagala le Ribnica, ki je z 28:24 ugnala Loko, in Sevnica, ki je na gostovanju v Slovenj Gradcu v končnici uplenila četrto zmago v sezoni.

Riko Ribnica : Urbanscape Loka 28:24 (13:11)

Škofjeločani so bili dober nasprotnik, in šele po delnem izidu 4:0 v zaključku polčasa je Ribnica prevzela vodstvo. V nadaljevanju so suhorobarji prednost hitro oplemenitili, v 42. minuti po golu Jana Puclja vodili že z 22:15, kar je bil dovolj velik naskok za relativno mirno končnico.

Riko Ribnica: Leban 9 (1), Fink 2, Atanasov, Kljun, Grebenc 3, Henigman 5, Skušek 4, Andoljšek, Pucelj 3, Pahulje, Nosan 1, Klarič, Marković 1, Perovšek, Knavs, Košmrlj.

Urbanscape Loka: M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc 2, Lapajne 9 (4), Kavčič, Štremfelj, Korošec 1, Čebron, Cingesar 1, Bradeško 3, Pajntar, Rant, Dolenec 2, Rebič 2, Setnikar 3, A. Vrbinc.

Slovenj Gradec 2011 : Sevnica 22:23 (10:13)

Sevnica je s četrto prvenstveno zmago na lestvici prehitela Sviš. Po izenačenem uvodu je bila Sevnica v vodstvu za nekaj golov vse do zadnjih minut, ko so Korošci izenačili na 21:21. A zmage si varovanci Iztoka Godca tokrat niso pustili iztrgati iz rok.

Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Šavc 2, Voršič 2, Zbičajnik, Čivčić 2, Ovniček 5 (1), Levc, Kresnik, Humek, Kobold 3, Šol 4, Krevs 1, Poklič 1, Soldo, Podstenšek 1 (1), Štumpfl 1.

Sevnica: Gerčar, Berčko 2, Krnc, Djurdjevič 6 (1), Brglez, Cigler 1, Gorenjak 4, Kuhar, Brilej 2, Bezgovšek 1, Gjerek 2, Pernovšek, Župevc, Krnc, Fižuleto 5, Mrgole.

Istrabenz Plini Izola : Krka 28:25 (13:15)

Junak tekme številnih preobratov je bil igralec Izole Peter Božič, ki je v drugem polčasu dosegel deset od svojih 11 golov. Pri Krki je bil z osmimi zadetki najučinkovitejši Grega Okleščen.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič 1, Madžarevič, Batič, Božič 11 (3), Stepančič 2, Kojić, Žgavec, Čosić 2, Selišnik 2, Vončina, Redžić 5, Vukovič 1, Gomezelj, Velkavrh 4, Kević.

Krka: Jurečič 4 (2), Didovič 2, Okleščen 8, Bevec, Rojc 4, Pršina, Štangelj, Irman 1, Jakše, Rašo, Furdi, Smolnik 1 (1), Cvikl 1, Božič, Adamčič, Klobčar 4.

Sviš Ivančna Gorica : Slovan 27:32 (12:16)

Slovan si je že kmalu v prvem polčasu priigral nekaj golov prednosti, ki je Ivančani nikakor niso mogli izničiti. Med 57. in 59. minuto so Ljubljančani zadeli trikrat zapored in dokončno odločili zmagovalca.

Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Slapničar, Matic Košir 1, Matej Košir 3, S. Stopar 9, Potokar 3 (3), G. Stopar 3, Marušič 7,Nered 1, Marinčič, Pekolj.

Slovan: Nunčič, Selakovič, Kete 5, Matajič 7 (2), Topolovec 5 (1), Prevolnik 3, Bogdanič-Jenko 5, Mlakar 2, Erak 5, Grojzdek, Kovačič.

Krško : Maribor Branik 29:40 (12:19)

Pri izidu 3:3 so Mariborčani zadeli trikrat zapored, Krčani pa so se jim še zadnjič približali v 17. minuti (10:11). Odgovor je bil silovit, do 25. minute so gosti zadevali kot za stavo, povedli z 18:10 in do konca tekme prednost le še po malem povečevali.

Krško: Supančič, Dragan 5, Dular, Ban 4 (2), Rozman, Škafar 2, Sobotič 5, Kodrič 1, Romih 2, Polutnik, Kastelic 5, Sintič 5 (1), Sendelbah, Zoran, Vovk, Glogovšek.

Maribor Branik: Cingesar, Žmavc 2, Kaleb 5 (1), Špelič 3, Jamnik 6 (1), Poklar 2, Čudič, Sok 7 (2), Taletović, Fidel 2, žabič 4, Špende 1, Verdinek 3, Brajović 1, Mlakar 4, Kastelic.