Solidarnostna delitev točk na dolenjskem derbiju

22.3.2015 | 10:00 | I. V./STA

Neodločen izid je bil na koncu izenačenega srečanja med Krko in Trimom še najbolj pravičen. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Izjemna tekma v sijajnem vzdušju in najbolj pravičen izid z delitvijo točk - tako se da z le nekaj besedami najbolje opisati sinočnji dolenjski rokometni derbi med Krko in Trimom v športni dvorani Marof. Razlog za veselje imajo tudi Sevničani, ki so sinoči ugnali Ormožane in so se na lestvici pomaknili še za mesto navzgor, medtem ko so Krčani sinoči pričakovano izgubili tekmo v Škofji Loki.

Krka : Trimo Trebnje 24:24 (11:13)

Krka: Brajer, Štangelj, Jurečič 2, Lavrič 4, Didovič 1, Okleščen 2, Rojc 2, Irman 1, Jakše, Rašo, Smolnik 6 (1), Vidmar, Furdi, Cvikl 2, Božič, Adamčič, Klobčar 4.
Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana, Urbič, Femec, Radelj 3, Skol 6 (1), Kotar, Sušin 2 (1), Želko, Potočnik 7, Udovič 1, Sašek 3, Ferkulj, M. Grandovec, T. Grandovec, Florjančič 2.

Izbranci gostujočega stratega Romana Šavriča so v zadnjo četrtino tekme vstopili s tremi goli prednosti (18:15), v končnici pa bi lahko ostali praznih rok. Bojeviti gostitelji so jih namreč v izjemno razburljivi končnici povsem ujeli, po koncu izteka igralnega časa pa je Trebanjce pred porazom rešil vratar Rok Jelovčan, ki je na tekmi zbral enajst obramb, po koncu igralnega časa pa zaustavil kazenski strel s sedmih metrov, ki ga je izvedel Žiga Smolnik.

Sevnica : Jeruzalem Ormož 25:22 (16:12)

Sevnica: Brglez, Gerčar, Ž. Krnc, Djurdjević 7 (2), Brglez, Cigler 1, Gorenjak 5, Kuhar, Brilej 5 (2), Bezgovšek 2, Gjerek 1, Pernovšek, Župevc, J. Krnc, Mrgole, Fižuleto 1, Brečko 3.

Jeruzalem Ormož: T. Cvetko, Kolmančič 5, Bogadi, Radujković 5, Čudič 6 (1), Veselko 1, Gregorc, Lukman, Grizold 1, Kocbek 2, Balent, Kociper, Mesarič, Levak, Petrovič 2, Rajšp, Kirič.

Sevničani so dosegli pomembno zmago v boju za obstanek v elitni druščini. V 21. krogu so na kolena položili Ormožane, kar je njihova peta zmaga 1. NLB Leasing lige, a bolj pomembno je, da so se po številu točk izenačili z zasedbo iz Izole, predzadnjemu Svišu pa ušli na tri točke. Domači rokometaši so temelje za zmago postavili že v prvem polčasu. V 18. minuti so si po delnem izidu 4:0 priigrali prednost štirih golov (11:7), najvišje pa v 28. minuti, ko je bilo 16:10. Ob koncu prvega in v začetku drugega polčasa so zaigrali malce ležerno, kar so Ormožani s pridom izkoristili (16:14), v nadaljevanju pa so Sevničani znova zaigrali veliko bolje in do 49. minute imeli prednost petih golov (23:18). A njihove veselje je bilo prehitro, gosti so se jim le tri minute kasneje približali na dva gola (23:21), v razburljivi in živčni končnici pa vendarle prišli do zlata vrednih točk.

Urbanscape Loka : Krško 35:20 (14:12)

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 3, Rakovec 1, Šibanc, Lapajne 1, Kavčič 2, Štremfelj 1 (1), Korošec, Čebron 1, Cingesar 8, Bradeško 5, Dolenec 1, Rant 1, Rebič 6, Setnikar 5 (2), A. Vrbinc.
Krško: Supančič, Polutnik, Perko 1 (1), Dular, Ban 4 (3), Rozman 1, Škafar, Sobotič 2, Kozole, Kastelic 2, Sintič 3, Hriberšek 2 (1), Sendelbah 1, Glaser 1, Zoran 1, Vovk 2, Glogovšek.

Gorenjska zasedba je po pričakovanju zmagala, odpor zadnjeuvrščenega in že odpisanega Krškega pa je zlomila šele v drugi polovici tekme. V prvem polčasu je bila tekma izenačena, izbranci domačega trenerja Roberta Bradeška nikakor niso znali uveljaviti svoje premoči, tako da so na velik odmor odšli s prednostjo dveh golov. V drugi polovici tekme je bila tekma "enosmerni promet" proti golu zasedbe iz Posavja, ki je v drugem polčasu prejela kar 21 golov, dosegla pa le osem.