košarka

Poraz v Ljubljani Krko rešil težav z dvorano

22.3.2015 | 10:45 | I. V.

Novo mesto - Novomeški košarkarji prihodnjo sezono problemov z velikostjo domače dvorane in njeno primernostjo za evropska tekmovanja ne bodo imeli, saj se jim po sinočnjem porazu z Unionom Olimpijo ni uspelo uvrstiti sem med najboljših šest v jadranski košarkarski ligi.

Sinočnja tekma v Stožicah je bila pomembnejša za Novomeščane, ki bi si z morebitno zmago in ugodnim razpletom ostalih tekem še priborili nastop v evropskem pokalu, a pretirane želje, da bi v prihodnji sezoni igrali v "evropi", v novomeškem klubu ni čutiti.

Novomeščani so tekmo v Ljubljani začeli bolje, s sedmimi zaporednimi točkami so po prvi četrtini so vodili z 20:13. Kazalo je, da bodo manj motivirani Ljubljančani, za katere je bila zmaga zgolj stvar prestiža, saj petega mesta niso mogli več zagotoviti, četrto pa je bilo zanje v vsakem primeru nedosegljivo, lahek plen Novomeščanov, a se je stvar hitro obrnila. Drugo četrtino so ljubljanski košarkarji začeli z delnim izidom 11:3 in po štirih minutah so že vodili na odmor odšli z vodstvom z 39:32.

Košarkarji Olimpije so v drugem polčasu zgolj nadzorovali izid in Novomeščanom niso pustili, da bi se jim približali na več kot 3 točke, ko pa so pet minut pred koncem povedli za 14 točk (66-52), je kazalo, da je tekma za Novomeščane izgubljena, a vdali se niso - z devetimi zaporednimi točkami približali le na pet točk zaostanka, za kaj več pa ni bilo več časa.

Union Olimpija : Krka 73:67 (12:20, 39:32, 57:50)

Union Olimpija: Rupnik 5 (2:2), Hrovat 5 (1:1), Murić 6, Nikolov 7 (1:1), Omić 13 (1:6), Prepelič 13 (4:4), Jagodnik 7 (1:2), Marinović 11 (3:4), Kanacević 6.

Krka: Rojc 5 (1:1), Wangmene 8 (4:6), Armstead 15, Joksimovič 6 (2:4), Booker 8 (1:1), Polutak 2, Lapornik 3 (1:2), Halilović 10 (0:2).

Prosti meti: Union Olimpija 13:20, Krka 9:18.

Met za tri točke: Union Olimpija 6:18 (Prepelič 3, Marinović 2, Rupnik), Krka 4:20 (Booker 3, Armstead).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Krka 26.

Pet osebnih: Wangmene (40.)