nogomet

Koprčani iz Novega mesta sklonjenih glav

22.3.2015 | 18:00 | I. Vidmar

Pred vrati koprskega vratarja Simičiča je bil tokat ves čas precej vroče. (Foto: I. Vidmar)

Ganec Nana Addo Welbeck-Maseko je bil krivec za dva zadetka - za 1:0 je zadel sam, za 2:0 pa izvrstno podal Noviniću. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometaši Krke so kar s 3:0 premagali Luko Koper in se znova izenačili z Gorico na osmem mestu prvenstvene lestvice, a žal zaradi še vedno nekoliko slabše razlike v zadetkih ostajajo deveti.

Kljub temu, da so se v obeh moštvih odločili za precej odprto igro, v prvem polčasu ni bilo zadetkov, sta pa si oba vratarja pošteno ogrela roke, saj so Krkaši streljali kar desetkrat, od tega štirikrat v okvir vrat, Koprčani pa so poskušali zadeti vrata in ukaniti novomeškega vratarja Mitrovića devetkrat, a tudi oni niso bili uspešni. Mitrović se je še posebej izkazal v 22. minuti, ko je po podaji Ivice Guberca streljal Sead Hadžibulić. V 30. minuti je zaropotalo na drugi strani igrišča, ko je Antun Palić zadel vratnico, njegov drugi strel pa je vratar Vasja Simčič ubranil. Samo nekaj trenutkov pozneje se je vnovič izkazal Mitrović, ko je preprečil veselje gostov po stoodstotni priložnosti Mateja Pučka.

Drugi polčas se je začel z nekaj priložnostmi na obeh straneh, v 59. minuti pa je novomeški Ganec Nana Addo Welbeck-Maseko žogo po samostojnem prodoru poslal za hrbet gostujočega vratarja. Čeprav so Koprčani po vodstvu Krke pritisnili še močneje, je tudi drugi zadetek dosegla Krka, režiser uspešne akcije pa je bil znova Welbeck, ki je v protinapadu lepo prodrl pred Simčičeva vrata in podal Enesu Noviniću, ki je žogo zlahka poslal v mrežo.

Zadnje upe na ugoden izid so novomeški nogometaši Koprčanom pokopali v 86. minuti, ko je po podaji Josipa Fučka z glavo zadel Kevin Kauber, ki je malo pred tem vstopil v igro, še eno lepo priložnost za zadetek pa je imel v izdihljajih tekme še Urban Kramar.

Nogometaši Krke bodo v naslednjem krogu igrali v gosteh z Mariborom.

Krka : Luka Koper 3:0 (0:0)

Strelci: 1:0 Welbeck (59.), 2:0 Novinić (65.), 3:0 Kauber (86.).

Krka: Mitrović, Žižić, Fuček, Novinić (od 73. Kramar), Mojstrovič, Ejup, Palić, Rašić, Welbeck (od 80. Dežmar), Perić (od 83. Kauber), Rašić.
Luka Koper: Simčič, Šme, Blažič, Guberac, Rahmanović (od 60. Lotrič), Hadžibulić, Štulac, Kokol (od 60. Gregorič), Hadžić, Pučko, Peševski (od 72. Štromajer).
Rumeni kartoni: Welbeck, Rašić, Fuček; Rahmanović.