Do prednosti v tretji četrtini

25.3.2015 | 23:20 | STA, M. M.

Novo mesto - Košarkarji Tajfuna so v 1. krogu lige Telemach za prvaka izgubili proti Krki z 78:88 (20:18, 35:43, 56:65). Derbi uvodnega kroga lige za prvaka je bil v Šentjurju, kjer je najboljša ekipa prvega dela, domači Tajfun, klonila proti branilki naslova Krki. V sicer izenačeni tekmi so Novomeščani do prednosti prišli v tretji četrtini.

Tajfun je pred domačimi gledalci tekmo začel podjetno, čeprav je Krka sprva vodila, Dragiša Drobnjak pa je s trojko za 9:7 svojo ekipo popeljal do prvega vodstva v četrti minuti. Domačini so vodili do sredine druge četrtine in do 28:27. Gosti so najprej dosegli štiri zaporedne točke za vodstvo, Tajfun je odgovoril s trojko za 31:32, nato pa se je razigral Nebojša Joksimovič, ki je s sedmimi točkami poskrbel za vodstvo 38:31, takšno prednost so krkaši zadržali do odmora.

Tajfun se ni vdal v usodo. Tretjo četrtino je izgubil za točko in zadržal zaostanek, do 32. minute pa znižal na 64:67. Ko so domači navijači začutili, da tekma še ni izgubljena, se je znova prebudila Krka in z delnim izidom 5:0 spet ušla. Sredi četrte četrtine so gosti vodili 75:66. V končnici so boljšo igro prikazali Novomeščani, minuto in 29 sekund pred koncem pa je Matej Rojc zadel za 85:76 in odločil tekmo.

Najboljši strelec tekme je bil Nebojša Joksimovič, ki je dal 20 točk, na drugi strani jih je Dragiša Drobnjak dal 15.

Tajfun in Krka bosta tekmi 2. kroga igrala v soboto. Šentjurčani na gostovanju pri Rogaški, Novomeščani pa pri Unionu Olimpiji.

Tajfun - Krka 78:88 (20:18, 35:43, 56:65)

* OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 400, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Vučković (Ljubljana), Špendl (Maribor).

* Tajfun: Williams 2, M. Sebić 5 (2:4), Držič 11 (2:2), Lelić 9 (3:6), S. Sebić 2, Zimič 10 (2:2), Bratož 13 (8:8), Clark 11 (0:1), Drobnjak 15 (2:2)

* Krka: Rojc 8 (2:2), Wangmene 4, Armstead 18 (5:6), Mulalić 8, Joksimovič 20 (1:1), Booker 16 (1:1), Hukić 6, Lapornik 2, Halilović 6.

* Prosti meti: Tajfun 19:25, Krka 9:10.

* Met za tri točke: Tajfun 9:24 (Držič in Drobnjak 3, M. Sebić, Bratož, Clark), Krka 9:26 (Armstead in Joksimovič 3, Mulalić 2, Booker).

* Osebne napake: Tajfun 16, Krka 29.

* Pet osebnih: Lapornik (31.).