košarka

Omić odločil derbi v Stožicah

29.3.2015 | 08:00 | B. B.

Union Olimpija : Krka 88:86 (23:18, 44:40, 64:66)

Ljubljana - Po zmagi v zadnjem krogu lige ABA, je Union Olimpija sinoči v Stožicah Krko ugnala še v drugem krogu državnega prvenstva. Tokrat je bilo precej bolj tesno, odločilni koš za zmago Ljubljančanov pa je sekundo in pol pred koncem dosegel Alen Omić, s 26 točkami in 9 skoki prvo ime tekme.

Po boljšem začetku zmajev so se Novomeščani v 27. minuti z nizom 15:2 prebili v ospredje in povedli z 62:56. Ljubljančani so v nadaljevanju znova hitro ujeli priključek. Na začetku zadnje četrtine je Omić izid poravnal na 66. točko, do konca tekme pa si nobena izmed ekip ni uspela zagotoviti več kot tri točke naskoka.

V zadnji minuti je Marko Marinović po skoku v napadu s črte prostih metov izid poravnal na 86:86. Na drugi strani je Chris Booker kakih 15 sekund pred koncem zgrešil trojko, Omić pa nato dosegel odločilen koš. Krki je za zadnji napad preostala dobra sekunda, v kateri je poskus Malcolma Raya Armsteada z desnega krila za malo zgrešil cilj.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Tekma je bila prava prvenstvena. Zmagovalec ni bil odločen vse do konca. Tudi če bi zmagali mi, ne bi bilo nezasluženo. Olimpijini centri so nam dali 37 točk, pa še Nikolov se je razigral v nadaljevanju."

"Od vsega sem najbolj zadovoljen s končno zmago. Čestitke fantom, da so se izvlekli na tej težki tekmi. Ne morem pa biti zadovoljen z obrambo. Imeli smo srečo, da smo prikazali dobro igro v napadu, ob tem pa zadeli 18 izmed 19 prostih metov, kar nam ni podobno," je po tekmi dejal Memi Bečirović, ki je Union Olimpijo v ligi za prvaka vodil do prve zmage proti Krki v Stožicah po 20. maju 2011.

Po dveh krogih se v ligi za prvaka z dvema uspehoma pohvalijo še košarkarji Rogaške. Ti so na lokalnem derbiju proti Šentjurčanom stopili v ospredje šele v drugi polovici zadnje četrtine, povedli s 66:61 in prednost uspešno zadržali.

Presenečenje, glede na razvrstitev po prvem delu državnega prvenstva, je na domačem parketu uspelo tudi Grosbasketu, ki je na kolena spravil Zlatorog. Grosupeljčani so uspešno izrabili na trenutke pretirano nervozo Laščanov, ki so že sredi 28. minute, zaradi druge nešportne osebne napake ostali brez Igorja Tratnika. Njegovi soigralci so nato nekaj čaka še uspeli slediti tekmecem, na začetku zadnje četrtine povedli z 58:57, nato pa so jih domačini s hitrimi protinapadi in delnim nizom 18:0 dotolkli.

* Dvorana Stožice, gledalcev 1800, sodniki: Pukl (Maribor), Majkič (Hrastnik), Španič (Postojna).

* Union Olimpija: Rupnik 5, Marinelli, Hrovat 5, Vučetič, Murić 3, Nikolov 16 (8:9), Omić 28 (4:5), Prepelič 22 (2:2), Jagodnik, Marinović 2 (2:2), Kancević 9.

* Krka: Krivec, Rojc 6 (4:5), Wangamene 12 (2:2), Armstead 25 (3:4), Mulalić 18 (1:2), Joksimović 5 (3:3), Booker 14, Polutak, Hukić 3 (1:2), Zatezić, Lapornik 3, Halilović.

* Met za tri točke: Union Olimpija 12:27 (Prepelič 6, Nikolov 2, Kanacević, Murić, Rupnik, Hrovat po 1), Krka 8:20 (Mulalić 3, Armstead 2, Booker 2, Lapornik).

* Prosti meti: Union Olimpija 18:19, Krka 14:18.

* Osebne napake: Union Olimpija 21, Krka 23.