Sevnica v Izoli končala zmagoviti niz

29.3.2015 | 09:05 | B. B./STA

Izola - Rokometaši Sevnice, ki so v minulih treh krogih nanizali tri zmage, so v Izoli končali svoj zmagoviti niz. Domačini so bili boljši s 26:20 (12:9) in imajo zdaj pred Sevnico, ki je na prvenstveni lestvici na 12. mestu, dve točki prednosti.

Sevničani so začeli sijajno in po pičlih šestih minutah vodili že s 5:0. Nato so se Primorci vendarle prebudili, v zadnjih desetih minutah polčasa pa so zaostanek 6:8 spremenili v vodstvo z 12:8.Tudi v nadaljevanju so bili vseskozi v rezultatski prednosti, po delnem izidu 5:0 med 50. in 54. minuto pa je bilo docela jasno, da bo Sevnica tokrat ostala praznih rok.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Peter Božič z osmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Blaž Vončina, ki je zbral 15 obramb. Goran Brečko je za sevniško zasedbo dosegel štiri gole.

* Športna dvorana, gledalcev 500, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

* Istrabenz Plini Izola: Vončina, Jurič, Madžarević 1, Čolić, Božič 8 (1), Zorič-Stepančič 2, Žgavec, Čosić 4, Vuković 3, Gomezelj, Velkavrh 6, Redžić 2, Žajdela, Kević, Batič.

* Sevnica: Brglez, Gerčar, Ž. Krnc, Djurdjević 3 (3), Brglez, Cigler, Gorenjak 3, Kuhar 3, Brilej 1, Bezgovšek, Gjerek 3, Pernovšek, Župevc, J. Krnc, Mrgole, Fižuleto 3, Brečko 4.

* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 1 (1), Sevnica 4 (3).

* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6, Sevnica 4 minute.