Do zmage šele v končnici tekme

9.4.2015 | 08:15

Grosuplje - Košarkarji Grosbasketa so v tekmi 4. kroga lige Telemach za prvak izgubili proti Krki s 63:65 (16:13, 39:27, 51:44). Novomeščani so se v Grosupljem v tej sezoni že opekli. V prvem delu na prvi tekmi sezone so namreč izgubili. Tudi tokrat so krkaši bili favoriti, domačini pa so pred tekmo verjeli, da so enakovreden nasprotnik. In to so dokazali, saj so večino tekme vodili, ob polčasu že 39:27, Krka pa je do zmage prišla šele v končnici tekme.

Grosupeljčani so začeli pogumno, a je Krka hitro povedla. Večje prednosti si ni priigrala, še največja je bila za tri točke. Novomeščani so nazadnje vodili s 13:12, nato pa je Grega Mali 30 sekund pred koncem prvih desetih minut zadel za vodstvo, Ivan Papac pa je sekundo pred zvokom sirene zadel za 16:13.

Gosti so v uvodu druge četrtine hitro zadeli koš, nato pa se jim je ustavilo. Z manjšo serijo je Grosbasket vodil 25:18, nato pa v dobrih dveh minutah z delnim izidom 7:0 v 15. minuti vodil 32:20. Nič bolje se gostom ni godilo v preostanku prvega polčasa, saj so domači znali zadržati prednost.

Na začetku tretje četrtine so domačini držali razliko, po zaostanku z 32:48 pa se je Krka le prebudila. Najprej je dosegla šest zaporednih točk, se vztrajno približevala, slabi dve minuti pred koncem četrtine pa je bilo že 43:48. Toda Mali je takoj odgovoril s trojko za 51:43, s katero je Grosbasket pred zadnjo četrtino ohranil v dobrem položaju.

Položaj se je poslabšal v 32. minuti, ko je Nebojša Joksimovič zadel za 51:50, Tomič je bil natančen izza črte prostih metov za 53:50, Jasmin Hukić je s trojko izenačil na 53:53. Nato je štiri točke dal Petras Baločka, ko je Grosbasket v 35. minuti vodil z 59:55 pa je Aleksander Džikić vzel time-out. V napeti končnici tekme je Hukić minuto in 13 sekund pred koncem zadel za 62:63, sedem sekund pred koncem je dal trojko za 65:63. Zadnjo priložnost za zmago je imel Boban Tomič, ki pa je tri sekunde pred koncem zgrešil trojko.

Prvi strelec je bil s 17 točkami Tomić, dve manj sta dala Joksimovič in Hukić.

Obe ekipi tekmi 5. kroga čakata v soboto. Grosbasket bo gostoval pri Rogaški, Krka bo doma pričakala Zlatorog Laško.

Grosbasket - Krka 63:65 (16:13, 39:27, 51:44)

* ŠD Brinje, gledalcev 250, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor), Javor (Ljubljana).

* Grosbasket: Baločka 8, Jerman 6, Tomić 17 (5:6), Trampuš 4 (2:4), Julević 2, Mali 7, Papac 8 (1:2), Fon 11 (1:2).

* Krka: Krivec 4, Halilović 3 (3:4), Rojc 7, Wangmene 4 (0:2), Armstead 2, Mulalić 3, Joksimović 15 (2:2), Booker 8 (1:1), Hukić 15 (1:2), Lapornik 4 (1:2).

* Prosti meti: Grosbasket 9:14, Krka 8:13.

* Met za tri točke: Grosbasket 8.18 (Jerman, Tomič in Fon 2, Mali, Papac), Krka 9:27 (Joksimovič 3, Hukić 2, Lapornik, Booker, Mulalić, Rojc).

* Osebne napake: Grosbasket 20, Krka 21.

* Pet osebnih: Rojc (38.).