Sviš za Sevnico zaostaja le še točko

12.4.2015 | 10:15

Sevnica, Ivančna Gorica - Trebanjski Trimo je v 23. krogu državnega rokometnega prvenstva sinoči zmagal v Sevnici in ima tri kroge pred koncem lige na četrtem mestu dve točki pred Rikom Ribnico. V obračunu zadnjih dveh ekip je Sviš za en gol premagal Krško, s čemer se je Sevnici na 12. mestu približal na vsega točko.

Sevnica : Trimo Trebnje 23:30 (10:15)

Trebanjci v dvoboju s Sevničani niso imeli večjih težav, že ob polčasu so vodili za pet golov, v drugem pa so prednost povečali na sedem. Varovanci Romana Šavriča so zdaj sami na četrtem mestu ligaške lestvice, dve točki naskoka pred Ribnico pa sta veliko in hkrati malo. Trimo namreč že v naslednjem krogu čaka težak nasprotnik, Maribor, medtem ko Riko gostuje v Krškem. V primeru enakega števila točk na koncu ligaškega dela bi se v polfinale uvrstil Riko, ki ima v medsebojnih obračunih boljšo razliko v golih.

Sevnica: Gerčar, Brečko 7, Ž. Krnc, Djurdjević 2, Brglez, Gorenjak 1, Kuhar 2, Brilej 4, Bezgovšek, Gjerek 3, Pernovšek 3 (2), Župevc, J. Krnc, Fižuleto, Mrgole, Praznik.

Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Radelj 1, Križman 1 (1), Skol 4 (1), Sušin 5, Željko, Potočnik 5, Udovič 1 (1), Sašek 4, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 6 (1), Brana, Urbič.

Sviš Ivančna Gorica : Krško 31:30 (13:15)

Rokometaši iz Ivančne Gorice so v svoji dvorani gostili že odpisane Krčane, ki pa so se želeli pokazati v čim boljši luči. To jim je v veliki meri tudi uspelo, saj so v prvem polčasu, razen uvodnih 0:2, ves čas vodili. Sredi polčasa so prvič povedli s štirimi goli prednosti, ki so jo domačini do polčasa z goloma Tineta Marušiča prepolovili.

Drugi polčas se je začel z dvema zaporednima zadetkoma Sviša, toda zadnjeuvrščena ekipa prvenstva je še enkrat prišla do nekoliko občutnejše prednosti, ko je povedla z 22:19. Z delnim izidom 7:4 so Ivančani po dolgem času spet prišli do vodstvo. Nato so prevzel pobudo, a si več kot dveh golov prednosti niso uspeli priigrati. Še več, Marko Sintič je v zadnji minuti tekme izid izenačil.

Domači rokometaši so ohranili mirno kri ter z golom Simona Stoparja 12 sekund pred koncem tekme povedli z 31:30, kar je bil tudi končni izid. Krčani so hitro izvajali sredino, vendar je Matic Košir s taktičnim prekrškom za rdeči karton zaustavil gostujočega igralca, rdeča kartona sta nato v domači ekipi dobila še Gregor Pekolj in Denis Zavodnik, v gostujoči pa pomočnik trenerja Igor Derzič.

Z zmago so se Ivančani, ki bodo prihodnjo soboto gostovali v Slovenj Gradcu, le na točko približali Sevnici. Ta bo v naslednjem krogu gostovala v Novem mestu, v zadnjih dveh krogih pa bo igrala s Celjem in Velenjem.

Sviš bo imel tako več možnosti za nabiranje točk, saj jo poleg Slovenj Gradca čaka še domača tekma z Jeruzalemom in gostovanje v Izoli.

Sviš  Ivančna Gorica: Tekavec, Nered, Potokar, Bregar, Marušič 13 (9), Zavodnik, Pekeč, S. Stopar 2, Pekolj 1, Matej Košir 5, Slapničar, Marinčič 5, G. Stopar 3, Bučar 2, Matic Košir.

Krško: Supančič, Zorič, Dragan 3 (1), Dular 2, Ban 3, Škafar 4, Sobotič 2, Kodrič 5 (2), Polutnik, Kastelic 2, Sintič 6 (1), Hriberšek, Sendelbah 1, Bogovič, Zoran 1, Vovk 1.