Zmagovalca odločila končnica

16.4.2015 | 08:40 | STA, M.M.

Nebojša Joksimović (Foto: I. V., arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji novomeške Krke so v 6. krogu lige Telemach (skupina za prvaka) premagali Tajfun s 70:67 (16:15, 32:30, 49:46). Krka in Tajfun sta uprizorila precej izenačeno predstavo, v kateri je zmagovalca odločila končnica. Ekipi sta se med tekmo precej menjavali v vodstvu, a v zadnjih desetih minutah so se domači le toliko oddaljili, da so lahko prišli do novih točk in se utrdili na vrhu lestvice.

V prvem polčasu sta ekipi bili izenačen boj, ki se je nekajkrat prevesil na eno ali drugo drugo stran, a ne za toliko, da bi se eni ali drugi lahko sprostili. Tudi v tretji četrtini ni bilo nič drugače, čeprav so se domači oddaljili tudi za pet točk, v zadnjih deset minut pa šli s tremi točkami razlike.

V zadnji četrtini je v 33. minuti Nebojša Joksimović s trojko domače popeljal do 52:46, nato pa z novim uspešnim metom izza polkroga povedel na 55:48. Sledilo je obdobje, v katerem so Novomeščani tekmece držali na razdalji petih oziroma šestih točk, v 36. minuti po novi trojki Joksimovića tudi osmih točk, toda gostje se niso dali. Vsega 21 sekund pred koncem tekme so zmanjšali zaostanek na tri točke po košu Ceole Clarka, česa več pa jim tudi zaradi zgrešenih prostih metov ni uspelo izvleči.

Pri domačih je bil z 21 točkami najboljši Malcolm Ray Armstead, ki je zadel sedem metov od kar 20 metov za tri točke, pri gostih pa je bil s 15 točkami najuspešnejši Ceola Clark.

Novomeščani bodo v naslednjem krogu v soboto gostili Union Olimpijo, Tajfun pa Rogaško.

Krka - Tajfun 70:67 (16:15, 32:30, 49:46)

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 300, sodniki: Petek, Špendl (oba Maribor) in Rener (Koper).

* Krka: Krivec 3, Rojc 7 (3:5), Wangmene 11 (9:11), Armstead 21 (0:1), Joksimović 14 (1:2), Booker 5, Lapornik 6 (3:4), Halilović 3 (1:2).

* Tajfun: Williams 2, Držić 5 (3:4), Lelić 14 (5:5), Sebič 11 (5:6), Zimić 6 (0:2), Bratož 5, Clark 15 (0:1), Drobnjak 9 (2:2).

* Prosti meti: Krka 17:35, Tajfun 15:22.

* Met za tri točke: Krka 13:31 (Armsetad 7, Joksimović 3, Krivec, Booker, Lapornik), Tajfun 4:18 (Lelić, Bratož, Clark, Drobnjak).

* Osebne napake: Krka 23, Tajfun 25.

* Pet osebnih: Krivec (34.).

Izidi 6. kroga lige Telemach za prvaka in obstanek

Liga za prvaka:
- sreda, 15. april:
Krka - Tajfun                      70:67 (16:15, 32:30, 49:46)
Union Olimpija - Grosbasket        84:64 (25:15, 50:31, 69:44)
Rogaška - Zlatorog Laško           77:78 (20:28, 35:53, 56:65)
Liga za obstanek:
Elektra Šoštanj - Helios Suns      60:85 (16:13, 30:39, 44:73)
Portorož - Hopsi Polzela           71:66 (13:19, 28:38, 52:50)
6. Elektra Šoštanj                   16  3 13 1036:1197  19
* Opomba: Mariborska ekipa je zavoljo stečaja izstopila iz vseh tekmovanj pod okriljem Košarkarske zveze Slovenije, vse njene nadaljnje tekme so registrirane z izidom 0:20