košarka

Tudi teoretično v končnico s prvega mesta

25.4.2015 | 21:45 | I. V.

Nocoj je bil od Krkinih košarkarjev najbolj razpoložen Luka Lapornik. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Košarkarji Krke so si krog pred koncem lige za prvaka z zmago nad Grosupljem s 77:69 zagotovili prvo mesto, ki jim prinaša prednost tekme več na domačem terenu v končnici. Kot je že v navadi, ko Krka igra proti moštvom manj zvenečih imen, tudi tokrat kar nekaj Krkinih košarkarjev zaradi takih in drugačnih poškodb ni igralo, med drugimi tudi Armstead, Wangmene, Hukić in Bolčina.

Novomeško moštvo je tekmo tako začelo z zelo pomlajeno postavo, kar je predvsem v prvem polčasu Grosupeljčanom uspelo dobro izkoristiti, tako da sta bili ekipi na pol tekme izenačeni pri 33:33. V tretji četrtini je na igrišče stopila najboljša razpoložljiva postava z razigranim Lapornikom, ki je zadel vse štiri mete za tri točke in na koncu zbral 19 točk, in prednost Krke je hitro presegla deset točk, Novomeščani pa so nato varno razliko vzdrževali vse do konca srečanja.

V zadnjem krogu lige za prvaka bo Krka v torek, 28. aprila ob 17. uri igrala v gosteh z Zlatorogom.

Prav tako z Grosupljem pa so danes v polfinalu zaključnega turnirja državnega prvenstva v Novem mestu igrali Krkini pionirji, ki pa jim ni uspelo zmagati, tako da se bodo jutri ob 10.30 za tretje mesto pomerili s Koroško, ob 12.30 pa bo finale med Olimpijo in Grosupljem, ki je Novomeščane ugnalo s 73:66.

Krka : Grosbasket 77:69 (20:17, 33:33, 58:47)

Krka: Krivec 2 (2:2), Rojc 17, Mulalić 12 (1:2), Joksimovič 2 (2:2), Booker 8 (1:2), Polutak 2 (0:2), Lapornik 19 (1:2), Halilović 15 (1:1).

Grosbasket: Jerman 4 (2:2), Tomić 13 (7:7), Trampuš 5, Julević 15, Baločka 6, Mali 10, Papac 7 (1:2), Fon 9 (3:4).
Prosti meti:
Krka 8:13, Grosbasket 13:16.
Met za tri točke: Krka 11:18 (Lapornik 4, Rojc in Mulalić 3, Booker), Grosbasket 8:23 (Julević 3, Mali in Fon 2, Trampuš).