rokomet

V ligi ostaja Sevnica, Riko prehitel Trimo

26.4.2015 | 08:25 | B. B./STA

Sevničani se po slabem začetku sezone lahko veselijo obstanka.

Novo mesto - Rokometaši Sviša so sinoči doma tesno, za gol, izgubili z Ormožem in tako zapravili možnost, da bi se v zadnjem krogu borili za obstanek v prvi ligi, česar se zdaj veselijo v Sevnici. Za glavo se lahko držijo tudi Trebanjci. Vse, kar so dobrega naredil v prejšnjem krogu, so so doma ugnali Maribor, so sinoči zapravili na gostovanju v Škofji Loki. S porazom so Ribnici, ki je doma ugnala Slovenj Gradec, krog pred koncem prepustili četrto mesto.

Sviš Ivančna Gorica : Jeruzalem Ormož 24:25 (11:12)

Sviš je dobro začel, po enajstih minutah vodil s 7:4, a so jih "vinarji" hitro ujeli. Gosti so učinkovito predstavo prikazali med 23. in 28. minuto, ko so povedli z 12:9. V nadaljevanju je bila tekma zelo izenačena in turbulentna, v razburljivi končnici pa je Gašper Stopar v zadnji minuti izenačil na 24:24, gostiteljem pa je točko izmaknil Siniša Radujković, ki je postavil končni izid 25:24.

Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Tekavec, Nered 3, Potokar, Marušič 8 (4), Zavodnik 2, S. Stopar 4, Pekolj, Košir, Kalabić, Slapničar, Marinčič 2, Kristan, G. Stopar 3 (1), Bučar 2, Košir.

Jeruzalem Ormož: T. Cvetko, Kolmanič, Bogadi 1, Radujković 2, Čudič 3, Gregorc 7 (4), Lukman, Grizold, Kocbek 8, Balent, Kociper, Mesarič 4, Levak, Petrovič, Rajšp, Kirič.

Riko Ribnica : Slovenj Gradec 2011 36:30 (18:15)

Rokometaši iz dežele suhe robe so po pričakovanju osvojili obe točki, zanje pa so se morali pošteno potruditi. Bojeviti Korošci so jim večji del tekme grozili, v sami končnici tekme pa jim vendarle niso bili kos.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so si šele v drugi polovici prvega polčasa priigrali otipljivo prednost (13:9). Ko so v začetku druge polovice tekme povedli s šestimi goli (22:16), je kazalo na njihovo zanesljivo zmago, a se Korošci niso predali, temveč so se nekajkrat približali na dva gola zaostanka. Pri vodstvu s 30:28 so gostitelji naredili delni izid 3:0 in povišali na 33:28 ter tekmo odločili sebi v prid.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 9 (4), Fink 6, Atanasov 1, Kljun, Grebenc 8, Tanko, Skušek 3, Knavs, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 3, Markovič 2, Batinič, Košmrlj.

Slovenj Gradec 2011: Kašnik, Ošlovnik, Voršič 3, Zbičajnik, Čivčič, Ovniček 11 (9), Kresnik, Kobold 2 (1), Šol 4, Krevs, Poklič 1, Soldo, Plešej 2, Podstenšek 3, Banfro 1 (1), Štumpfl 3.

Urbanscape Loka : Trimo Trebnje 28:21 (13:10)

Tekma v škofjeloški dvorani Poden, kjer se je zbralo 300 gledalcev, je bila izenačena le v uvodnih minutah, nato pa so niti igre prevzeli domači rokometaši, ki so povedli z 9:5. V nadaljevanju vodstva niso izpustili iz rok, favorizirane Trebanjce so do konca tekme imeli pod nadzorom in dosegli enajsto zmago v elitnem državnem prvenstvu.

Riko in Trimo imata zdaj enako število točk in razliko v golih (obe po +46), v medsebojnih tekmah pa je boljša zasedba iz dežele suhe robe, ki je na prvem medsebojnem dvoboju slavila s 24:19, na drugem pa izgubila s 24:25. O končnem četrtem mestu bo tako odločal zadnji krog, ki bo na sporedu 6. maja. Trebanjci bodo gostili Slovan, Ribničani pa bodo gostovali v Ormožu.

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 6, Jošt, Šibanc 5, Gartner, Lapajne 6 (6), Kavčič 7, Štremfelj, Čebron 1, Tomac-Teržan, Cingesar, Bradeško 2, Rant, Dolenec, Rebič, Setnikar 1, A. Vrbinc.

Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Femec, Radelj 2, Ferlin, Skol 4 (1), Kotar 1, Sušin 3, Željko, Potočnik 1, Udovič 1, Sašek 5, Ferkulj, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 3 (2).

Maribor Branik : Krka 37:24 (19:12)

Izbranci domačega trenerja Borisa Denića so si že po desetih minutah priigrali vodstvo petih golov (6:1), v nadaljevanju pa držali niti igre v svojih rokah. Na odmor so odšli s prednostjo +7 (19:12), najvišjo pa so si priigrali v sami končnici, ko so dvakrat povedli za 14 golov (34:20 in 36:32).

Maribor Branik: Taletović, Čudič, Kastelic, Cingesar 2, Žmavc, Kaleb 6 (4), Poklar 4, Sok 7, Fidel 2, Žabič 4, Špende, Verdinek 1, Mišković, Mlakar 8.

Krka: Brajer, Štangelj, Jurečič 8, Lavrič 3, Didovič 4, Okleščen 3, Pršina, Irman, Smolnik 4 (4), Furdi 2 (2), Cvikl, Adamčič, Klobčar.