Krka pred polfinalom

6.5.2015 | 09:15 | STA

Novo mesto - Košarkarji Krke so v prvi tekmi četrtfinala lige Telemach premagali Portorož s 76:68 (14:15, 42:32, 58:51). Državni prvaki zadnjih petih sezon so pred svojimi gledalci upravičili vlogo favorita in proti osmouvrščeni ekipi po rednem delu zabeležili prvo točko v seriji na dve zmagi. Novomeščani si bodo lahko peto zaporedno uvrstitev v polfinale lige Telemach priigrali že čez manj kot 48 ur v dvorani Portoroža v Luciji.

Podobno kot na mnogih tekmah v tej sezoni je Krka do zmage prišla, zahvaljujoč izkušnjam in kakovostnejšemu igralskemu kadru. V prvi vrsti gre to za Mirka Mulalića (16 točk, 4 trojke), Nebojšo Joksimovića (15 točk, 11 skokov), Aleksisa Wangmeneja (12) in Miralema Halilovića (11), ki so uspešno nadomestili odsotnost Jasmina Hukića ter slabo predstavo Malcolma Armsteada (15 minut, met 0:4). Z njimi je Krka izničila devet trojk Portoroža ter dobro igro Dejana Čigoje (15 točk) in Vjekoslava Petrovića (13), ki so Krko nazadnje ogrozili dobro minuto pred koncem, ko je bilo 72:67.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Nedović (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Benko (Ljubljana).

* Krka: Krivec 2, Rojc 10 (4:5), Wangmene 12, Mulalić 16, Joksimović 15 (5:7), Booker 8, Lapornik 2, Halilović 11 (3:4).

* Portorož: Barbarič 4 (2:2), Močnik 4 (2:4), Petrovič 13, Modrić, Čigoja, Buda, Hodžić, Končarevič, Besedič, Katonar, Markič.

* Prosti meti: Krka 12:16, Portorož 7:14.

* Met za tri točke: Krka 6:20 (Mulalić 4, Joksimović), Portorož 9:19 (Besedič 3, Čigoja 3, Hodžić 2, Petrović).

* Osebne napake: Krka 20, Portorož 20.

* Pet osebnih: Petrović (40.).

Druga tekma med Portorožem in Krko je na sporedu v četrtek ob 20. uri, morebitna tretja pa v soboto. Polfinalni niz, ki bo prav tako potekal na dve zmagi, se bo začel 13. maja.