nogomet

Krka s 3:2 premagala Domžale

6.5.2015 | 19:40 | I. V.

Novo mesto - Nogometaši Krke so danes v 32. krogu Prve lige doma z 3:2 premagali Domžale, potem ko so gostje po prvem polčasu že vodili z 2:0 in je še osemnajst minut pred koncem srečanja kazalo, da je odločeno. Potem pa so v dveh minutah Novomeščani izenačili in pet minut kasneje povedli ter minimalno vodstvo kljub obupnim poskusom gostov, da bi prišli vsaj do točke, ohranili do konca srečanja.

Domžalčani so povedli že v deveti minuti, ko je Nejc Skubic s prostega strela z leve strani podal proti bližnji vratnici, kjer je žogo v mrežo preusmeril Matej Podlogar. Tudi drugi zadetek so Domžalčani dosegli po prekinitvi, ko je v 30. minuti po strelu iz kota žogo v mrežo poslal Darko Zec. Tudi po tem zadetku so imeli Domžalčani pobudo, a do konca polčasa

Novomeščani so v drugem polčasu zaigrali bolje, že v prvih trenutkih nadaljevanja tekme je po strelu Josipa Fučka domžalski vratar Nejc Vidmar žogo zbil v kot. V 72. minuti je Novomeščanom končno uspelo obuditi upanje na vsaj kakšno točko, ko je Danijel Rašić z lepim strelom z roba kazenskega prostora zadel zgornji desni kot vrat gostov.

Le dve minuti pozneje je Fuček izid izenačil z izjemno natančnim strelom z razdalje v desni zgornji kot vrat. Presenetljivo zmago je Krki v 79. minuti zagotovil Marin Perić - po kotu z desne strani je žogo z glavo proti vratom odbil Alen Vučkić, ob vratnici pa je na žogo čakal Perić, ki jo je pospravil v mrežo.

Že v sodnikovem podaljšku je po prekršku Zeca prišlo do prepira med njim in  Damirjem Rašićem, končalo se je z rumenim kartonom Domžalčana in rdečim za Rašiča, ki je Zeca po prekršku pljunil.

Nogometaše Krke v soboto čaka srečanje na domačem igrišču z Rudarjem.

Krka : Domžale 3:2 (0:2)

Strelci: 0:1 Podlogar (9.), 0:2 Zec (30.), 1:2 Dan. Rašić (72.), 2:2 Fuček (74.), 3:2 Perić (79.).

Krka: Mitrović, Žižić, Vučkić, Fuček, Mojstrović, Palić (od 83. Aniekan), Welbeck, Perić, Dam. Rašić, Potokar (od 62. Dan. Rašić), Kastrevec (od 70. Novinić).
Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horić, Požeg-Vancaš (od 82. Juninho), Jelar, Podlogar (od 70. Vuk), Šišić (od 59. Črnic), Trajkovski, Morel, Korun.

Rumeni kartoni: Perić, Žižić, Dam. Rašić; Korun, Zec.
Rdeči karton: Dam. Rašić (90.).