Izpostavljeno
Najbolj brano
Dolenjska
sreda, 24. april 2024
08:00 Regijsko srečanje otroških gledaliških skupin, KD Mokronog
10:00 - 12:00 Dan brez zavržene hrane z učenci OŠ Drska, Supernova Novo mesto
12:00 Gledališka predstava Zaprta vrata, KCJT Novo mesto
17:00 Delavnica za otroke: Dr. Sonja Merljak Zdovc - Varna uporaba spleta in prepoznavanje 'lažnih novic', Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto
17:00 Predavanje z delavnico ''Spoštljivi medosebni odnosi'', KD Mirna
VečBela krajina
sreda, 24. april 2024
19:00 Zajeti v izviru - Slovenski otroci Lebensborna (pogovor z režiserko Majo Weiss), KD Črnomelj
četrtek, 25. april 2024
16:00 Tržnica projektov, OŠ Semič
17:00 Kako je Črnomelj dobil ime? (dramska igra strokovnih delavcev Vrtca Črnomelj), KD Črnomelj
18:00 Hudičev ples - Prireditev ob dnevu upora proti okupatorju in 80-letnici požiga Metlike ter okoliških vasi, KD Metlika
19:00 Odprtje slikarske razstave "Mitologija Bele krajine", KC Semič
VečPosavje
sreda, 24. april 2024
17:00 - 20:00 Keramična delavnica, VGC Brežice
četrtek, 25. april 2024
18:00 Sanjski muzikal Polna luna, KD Krško
petek, 26. april 2024
17:00 Osrednja občinska prireditev ob dnevu upora proti okupatorju in odprtje razstave likovnih del 34. otroškega likovnega extempora, OŠ Kostanjevica na Krki
sobota, 27. april 2024
10:00 Borčevska proslava, pri Domu krajanov Sromlje
nedelja, 28. april 2024
10:00 Osrednja občinska slovesnost v počastitev zgodovinskih dogodkov Malkovec 2024, pri Vinskem dvoru Deu Malkovec
Več7.5.2015 | 11:00 | I. V.
Trebnje - Zadnji krog rednega dela državnega prvenstva v rokometu je dal odgovor na še zadnje neodgovorjeno vprašanje - katero bo četrto moštvo, ki bo nastopilo v polfinalu. Odgovor je Trebnje, ki je sinoči doma ugnalo Slovana, in ne Ribnica, ki je v Ormožu sama odločala o tem in po vodstvu z enajstimi zadetki v prvem polčasu na koncu popustila in izgubila tekmo z domačini. Da prvo ligo zapuščata Sviš iz Ivančne Gorice in Krško ter da se slovenski rokometni eliti po dolgih letih vnovič pridružuje Dobova, je bilo jasno pa že pred zadnjim krogom.
Za Trebanjce, ki so med tekmo s Slovanom že vedeli za poraz Ribnice v Ormožu, ki jim je odprl pot v polfinale, tako sezone še ni konec. Že v soboto se bodo na prvi tekmi polfinala v Celju pomerili s Pivovarno Laško, tekma v Trebnjem bo v sredo ob 20. uri, morebitna, a malo verjetna tretja pa 20. maja v Celju. Prva tekma finala oziroma tekma za 3. mesto bo na sporedu 23. maja, ko naj bi se, če ne bo prišlo do velikega presenečenja, v Mariboru srečala Trimo in Maribor.
Trimo Trebnje : Slovan 28:23 (16:11)
Trimo Trebnje: Femec, Radelj 1, Murčehajič, Križman, Kotar 4, Sušin 3, Željko, Potočnik 4, Udovič 1, Sašek 4, Ferkulj 5, M. Grandovec, T. Grandovec 4, Florjančič 2 (1), Brana, Urbič..
Slovan: Nunčič, Ži. Matajič 1, Purkart, Marinček 1, Jenko Bogdanič 6, Selakovič, Kete 1, Stojnič, Kolakovič, Erak 4, Krivic 5, Topolovec 2, Kovačič, Ža. Matajič 1 (1), Planinc 2, Mlakar.
Jeruzalem Ormož : Riko Ribnica 33:31 (13:20)
Jeruzalem Ormož: Balent, Škalički, Veselko, Lukman, Bogadi 6, Radujković 2, Čudič 10 (6), Gregorc 3, Grizolt, Šandor, Kocbek 3, Kolmančič, Mesarić 6, Levak 1, Petrovič, Rajšp 2.
Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 4 (3), Fink, Atanasov 2, Kljun, Grebenc 5, Tanko, Skušek 7 (2), Pucelj 7, Knavs, Pahulje, Nosan 1, Markovič 3, Batinič 2, Košmrlj.
Gorenje Velenje : Sevnica 37:21 (18:11)
Gorenje Velenje: Božović 1, Cehte 5, Medved 1, S. Burić 4, Szyba, Golčar 1, Šoštarič 10, Kleč 1, Gams 3, Zaponšek, Nosan 3, Dujmovič 6 (2), Bećiri 2.
Sevnica: Gerčar, Brečko, Ž. Krnc 3, Djurdjević 4 (2), Brglez, Gorenjak, Kuhar 1, Brilej 2, Bezgovšek 4, Gjerek 1, Pernovšek 1 (1), Župevc, J. Krnc, Fižuleto 5 (1), Mrgole, Praznik.
Krka : Urbanscape Loka 28:30 (12:19)
Krka: Brajer, Jurečič 6 (2), Lavrič 1, Didovič 5, Okleščen 2, Pršina 1, Štangelj, Irman 2, Jakše 1, Rašo 1, Smolnik 6 (3), Furdi, Cvikl 2, Božič, Rojc 1, Klobčar.
Urbanscape Loka: M. Vrbinc 3, Rakovec, Šibanc 3, Gartner, Lapajne 5 (2), Kavčič, Čebron 1, Jesenko, Bradeško 4, Dolenc 1, Panjtar, Rant 2, Bergant, Rebič 4, Setnikar 7, A. Vrbinc.
Istrabenz Plini Izola : Sviš Ivančna Gorica 33:27 (13:9)
Istrabenz Plini Izola: Kevič, Vončina, Gregorič, Zorič-Stepančič 5, Božič 7 (1), Batič 1, Madžarević 2, Jurič 3, Selišnik 1, Velkavrh 7, Čosić 5, Redič 2, Vukovič.
Sviš Ivančna Gorica: Slapničar, Pekeč, Potokar 1, Tekavec 2, S. Stopar 8, Zavodnik 3, Nered 2, Marušič 7, Marinčič 2, Košir 1, G. Stopar 1, Bučar, Pekolj, Hrovat.
Slovenj Gradec 2011 : Krško 29:26 (15:10)
Slovenj Gradec 2011: Ošlovnik, Kašnik, Humek, Štumpfl 2, Krevs 1, Čivčič 3, Ovniček 6 (3), Šol 4, Kobold 4, Plešej 1, Poklič 3, Doberšek 1, Vorič 3, Kresnik 1, Zbičajnik, Podstenšek.
Krško: Supančič, Kozole, Glogovšek 1, Kastelic 1, Dragan 6, Rozman 2, Ban 2 (2), Zoran 2, Glaser 1, Škafar 3, Sintič 7 (5), Sendelbah 1, Dular, Kodrič.
Lestvica:
1. Celje Pivovarna Laško 52
2. Gorenje Velenje 48
3. Maribor Branik 41
4. Trimo Trebnje 35
5. Riko Ribnica 33
6. Urbanscape Loka 26
7. Jeruzalem Ormož 25
8. Slovenj Gradec 2011 22
9. Krka 20
10. Slovan 19
11. Istrabenz Plini Izola 18
12. Sevnica 13
13. Sviš Ivančna Gorica 10
14. Krško 2
Galerija (13)
Slika 1: Trimo je premagal Slovana in prišel v polfinale. (Foto: I. Vidmar)
1/13: 20150506_30359
2/13: 20150506_30363
3/13: 20150506_30364
4/13: 20150506_30374
5/13: 20150506_30375
6/13: 20150506_30380
7/13: 20150506_30383
8/13: 20150506_30389
9/13: 20150506_30390
10/13: 20150506_30398
11/13: 20150506_30410
12/13: 20150506_30415
13/13: 20150506_30416
Ocene komentarjev