Košarkarji Krke izgubili prvo tekmo polfinala

13.5.2015 | 22:00 | I. V.

Novo mesto - Košarkarji Krke nocoj niso upravičili vloge favorita na prvi tekmi polfinala proti šentjurskemu Tajfunu. Po izenačenem prvem polčasu so pobudo v nadaljevanju prevzeli gostje, ki jim je uspelo sorazmerno majhno prednost  v končnici zadnje četrtine obdržati do zadnjega piska sirene in se skupaj s številnimi šentjurskimi navijači veselili zmage s 70:66.

Tudi tokrat je moštvo Krke na igrišče stopilo okrnjeno brez Hukića, Kastratija, Polutka in Bolčine, kar so izjemno motivirani gostje iz Šentjurja izkoristili in ves prvi polčas držali stik z nerazpoloženimi Novomeščani ter na odmor ob polčasu odšli z dvema točkama prednosti.

Če je bil prvi polčas precej izenačen, igra pa daleč od zanimive, se je v nadaljevanju igra razživela, a ne v smer, v katero bi si želeli novomeški navijači - v peti minuti so Šentjurčani vodili že z enajstimi točkami prednosti. Novomeščani so jim nato sicer v samo minuti in pol vrnili z delnim izidom 14:0 in povedli z 41:38, a to je bilo bolj kot ne vse, kar so imeli pokazati novomeški košarkarji ta večer. Gostje so se namreč ob koncu tretje četrtine vrnili v igro. in na zadnji dveminutni odmor odšli z vodstvom 50:47.

Sredi zadnje četrtine so gostje s košem Lelića povedli s sedmimi točkami z 62:55. Novomeščani so poskušali vse, da bi izenačili in tekmo dobili v svoje roke, a ni šlo. Joksimović je minuto in 9 sekund pred koncem s trojko zaostanek zmanjšal na tri točke, a je na drugi strani Novomeščan v dresu Šentjurja Domen Bratož 19 sekund pred koncem zadel oba prosta meta in tekma je bila odločena.

Krka : Tajfun 66:70 (12:10, 26:28, 47:50)

Krka: Rojc 2, Wangmene 10 (6:7), Armstead 4 (1:2), Mulalić 11 (2:3), Joksimović 17 (3:4), Booker 2, Lapornik 7 (5:6), Halilović 13 (1:2).

Tajfun: M. Sebič 4 (2:2), Držić 9 (5:6), Lelić 14 (2:2), S. Sebič 10, Zimić 4, Bratož 4 (2:2), Clark 15 (3:5), Drobnjak 10 (1:2).
Prosti meti: Krka 18:24, Tajfun 15:19.
Met za tri točke: Krka 8:22 (Joksimović 4, Mulalić 3, Armstead), Tajfun 7:21 (Lelić 2, S. Sebič 2, Clark 2, Drobnjak).