Trebanjci izgubili v Mariboru, naslednja tekma v sredo

24.5.2015 | 09:00 | STA, M. M.

Maribor - Rokometaši mariborskega Branika so v včerajšnji prvi tekmi za tretje mesto v končnici 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Trimo z 38:32 (20:16) in v zmagah povedli z 1:0.

Prvi dvoboj za tretje mesto med osmoljenci polfinalnih obračunov v končnici državnega prvenstva je tako pripadel favoriziranim mariborskim rokometašem. Za končno tretje mesto potrebujejo le še zmago, prvo priložnost pa bodo imeli v sredo, 27. maja, ko bodo gostovali v Trebnjem, morebitna tretja tekma pa bo v soboto, 30. maja, na Štajerskem.

Prvi polčas je minil v "revolveraškem" slogu, obe ekipi sta več pozornosti namenili napadu, manj pa obrambi. V teh okoliščinah so se bolje znašli izbranci domačega trenerja Borisa Denića, ki so si najvišjo prednost priigrali v 23. minuti, ko so povedli s 16:10.

Gostitelji so odločno odprli drugo polovico tekme. V 39. so povedli s 27:20, ko so slabih deset minut pred koncem vodili s 33:26 pa je bilo docela jasno, da bo zmaga ostala v dvorani Lukna.

Najbolj učinkovit igralec domače ekipe je bil Ante Kaleb s sedmimi goli, toliko jih je v gostujoči dosegel tudi Miha Murčehajić.

Maribor Branik - Trimo Trebnje 38:32 (20:16)

* Dvorana Lukna, gledalcev 350, sodnika: Kavalar (Celje) in Smolko (Gornja Radgona).

* Maribor Branik: Taletović, Čudič, Kastelic, Cingesar 4 (1), Žmavc 3, Kaleb 7 (2), Jamnik 5, Poklar 5, Fidel 2, Žabič, Špende, Verdinek 1, Brajović 4, Mišković 2, Mlakar 5.

* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Femec, Radelj 1, Murčehajić 7 (6), Križman, Skol 2, Sušin 2, Željko, Potočnik 3, Udovič 2, Sašek 3, Ferkulj 2, T. Grandovec 4, Florjančič 6.

* Sedemmetrovke: Maribor Branik 3 (3), Trimo Trebnje 9 (6).

* Izključitve: Maribor Branik 16, Trimo Trebnje 4 minute.