28.5.2015 | 08:05 | B. B./STA

Trebnje - Rokometaši mariborskega Branika so v sinočnji drugi tekmi za tretje mesto v končnici 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali trebanjski Trimo s 35:32 (18:17) in si zagotovili končno tretje mesto. Prvo tekmo je Maribor Branik dobil z 38:32.

To je bila tudi zadnja tekma dolgoletnega igralca in zadnjih deset let tudi kapetana Trima Marka Radlja, kar so v klubu obeležili s prisrčno slovesnostjo pred tekmo. Ta je dodobra ogrela domače igralce, pa tudi navijače, ki so poskrbeli, da je cela tekma minila v odličnem vzdušju.

Trimo z razpoloženim Urhom Brano v vratih je dobro začel dvoboj in v četrti minuti po golu Roka Skola vodil že 6:2. Do 11. minute so vodili z 10:7, Štajerci so z dvema zaporednima goloma ujeli priključek, a so domači še enkrat pobegnili na +3 (12:9 in 13:10). Nato pa so izbranci nekdanjega selektorja Borisa Denića strnili vrste in izkoristili padec igre Trima, najprej ujeli priključek, do polčasa pa si priigrali gol prednosti.

Ante Kaleb in Grega Jamnik sta na začetku drugega polčasa prednost povišala, a več kot za dva gola Maribor ni vodil. Trebanjci so vseskozi dihali za ovratnik tekmecem iz Štajerske. V 57. minuti so še zadnjič izenačili na 32:32, ko je bil uspešen Luka Florjančič, nakar niso več spravili žoge za hrbet Emirja Taletovića, na drugi strani pa je dvakrat zadel Žiga Mlakar, vmes pa enkrat še Tine Poklar.

Z 11 goli se je v mariborski vrsti izkazal Mlakar, na drugi strani jih je osem dal Gregor Potočnik.

Trimo Trebnje - Maribor Branik 32:35 (17:18)

* Dvorana OŠ, gledalcev 400, sodnika: Kavalar (Celje) in Smolko (Gornja Radgona).

* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Femec, Radelj, Murčehajič 5 (5), Skol 5, Kotar, Sušin 4, Željko, Potočnik 8, Udovič 1, Sašek 3, Ferkulj, Grandovec, Florjančič 6.

* Maribor Branik: Taletovič, Čudič, Kastelic, Cingesar 1, Žmavc 2, Kaleb 3, Jamnik 7 (1), Poklar 3, Fidel 3, Žabič 2, Špende, Verdinek, Brajović 1, Mišković 2, Mlakar 11.

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (5), Maribor Branik 2 (1).

* Izključitve: Trimo Trebnje 6, Maribor Branik 6 minut.