nogomet

3.8.2015 | 10:10 | B. B.

Krka - Gorica 1:2 (1:1)

Novo mesto - Nogometaši Krke so prvo domačo tekmo nove prvoligaške sezone odigrali šele v tretjem krogu. Po štirih točkah na prvih dveh tekmah so domači gledalci upravičeno pričakovali nov uspeh in v resnici je še nekaj minut pred koncem prvega polčasa kazalo, da ima Krka vse niti igre v svojih rokah. Potem pa je sledil preobrat.

Novomeščani in Novogoričani so v prvem polčasu pokazali kar dinamično predstavo. Krka je bila nekoliko konkretnejša, eden nevarnejših strelov pa je bil tisti Denisa Mojstroviča v 24. minuti z 20 metrov.

V 31. minuti je za navdušenje na tribuni poskrbel Josip Fuček, ki je v kazenskem prostoru poskušal s "škarjicami". Žoge res ni najbolje zadel in prvi hip se je zdelo, da se bo končalo le pri atraktivnem poskusu, a je žoga vendarle prevarala gostujočega vratarja ter se od okvira gola odbila v mrežo. Deset minut pozneje se je mreža Gorice zatresla še enkrat. S kakih desetih metrov je streljal Dangubić, vratar Sorčan je sicer nastavil roko, a ni povsem zaustavil strela in žoga se je odkotalila proti golu. Tik preden bi prečkala črto, je do nje pritekel Novinić in jo iz neposredne bližine zabil v gol. Dangubić mu je sicer zavpil, naj žogo pusti pri miru, a ni šlo za to, kdo bo obveljal za strelca, ampak za dejstvo, da je bil Novinić v prepovedanem položaju in sodnik je zadetek v resnici razveljavil.

Kot da to ne bi bilo dovolj, so Goričani minuto kasneje izenačili. Amel Džuzdanović je z lepo odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora neoviran zadel za 1:1.

Gosti iz Nove Gorice so povedli v 53. minuti, ko je Matija Širok prišel do odbite žoge in s 25 metrov mojstrsko zadel za 2:1. Tako Novogoričani kot Novomeščani so nato prišli še do nekaj zaključnih strelov, enega nevarnejših je v 83. minuti sprožil Leo Ejup, Sorčan pa se je izkazal. Že pred tem pa je Krka na igrišču ostala le z deseterico, saj je neposredni rdeči karton dobil Jamilu Collins zaradi prekrška nad Alenom Joganom.

Krka bo v 4. krogu v petek gostovala Zavrču, Gorica pa v Celju.

* Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Gornja Radgona) in Rojko (Logatec).

* Strelci: 1:0 Fuček (31.), 1:1 Džuzdanović (42.), 1:2 Širok (53.).

* Krka: Mitrović, Collins, Ejup, Dežmar, Marotti, Mojstrovič, Fuček (od 88. Potokar), Welbeck, Dangubić (od 60. Perić), Kastrevec, Novinić (od 82. Kramar).

* Gorica: Sorčan, Jogan, Kavčič, Celcer, Širok, Kolenc, Martinović, Džuzdanović, Arčon, Burgić (od 76. Kotnik), Eleke.

* Rumeni kartoni: Welbeck; Arčon, Martinović, Džuzdanović.

* Rdeči karton: Collins (79.).

1. Maribor      3  2  1  0  6:2  7
 2. Domžale      3  2  0  1  5:3  6
 3. Gorica       3  2  0  1  5:6  6