nogomet

9.8.2015 | 10:00 | STA, M. K.

Krško - Nogometaši Krškega so v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:2 (0:1). Ljubljančani so imeli v zadnjih dveh krogih težave z realizacijo, saj so bili edina ekipa, ki v tem obdobju ni dosegla zadetka. Tokrat pa je Olimpija, ki je prevladovala v drugem polčasu, znala svoje priložnosti izkoristiti in priti do druge zmage. Ta jo je na lestvici potisnila tik pod vodilno Gorico. Na drugi strani je Krško, ki je bilo pred številnimi glasnimi navijači zelo živahno v prvem polčasu, doživelo drugi poraz in je šesto s točko manj od ljubljanske ekipe.

Ljubljančani so imeli v uvodu tekme pobudo, prvo resnejšo priložnost pa so zapravili domači, David Poljanec je v 14. minuti meril le malo mimo ljubljanskih vrat. V 23. minuti je z 20 metrov poskusil še Žiga Jurečič, a meril malce previsoko. V 38. minuti pa so Ljubljančani, ki dotlej niso imeli pravih idej v napadu, povedli. Darijan Matić je žogo pripeljal pred vratarja, jo tudi z nekaj sreče potisnil do Ricarda Alvesa Coelha Da Silve, ta pa je nato s približno desetih metrov zadel za 1:0.

Takoj zatem so dvakrat zagrozili domači nogometaši, najprej Tim Čeh, Aleksander Šeliga je žogo odbil v kot, po kotu pa je nov poskus Krčanov, natančneje Bojana Đukića, z golove črte odbil Aljaž Krefl.

V uvodu drugega dela je pobudo imela Olimpija, ki pa si kake resne priložnosti ni priigrala. V 63. minuti pa je dosegla še svoj drugi gol. Andraž Šporar je žogo dobil na desni strani malce zunaj kazenskega prostora, prodrl bližje golu, močno streljal po tleh, domači vratar Marko Zalokar pa ni posebej dobro reagiral in žogo spustil v mrežo. Po tem golu je bila tekma odločena, tudi pravih priložnosti ni bilo več, tako da so se Ljubljančani veselili zmage.

* Stadion Matije Gubca, gledalcev 2500, sodniki: Glažar (Ptuj), Skok (Kidričevo) in Bezjak (Gorišnica).

* Strelca: 0:1 Alves (38.), 0:2 Šporar (63.).

* Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Jurečič, Poljanec, Sikošek, Čeh (od 65. Slivšek), Drnovšek, Rujović (od 78. Bučar), Obed, Đukić.

* Olimpija: Šeliga, Krefl, Bajrić, Kelhar, Mitrović, Matič, Alves (od 46. Kapun), Mimoun (od 79. Vukčević), Šporar, Zajc, Henty (od 73. Golubar).

* Rumeni kartoni: Drnovšek; Bajrić, Alves, Matić, Henty.

Krško bo v 5. krogu v sredo gostovalo v Velenju, Olimpija pa bo gostila Koper.

Izjavam po tekm (Tomaž Petrovič - trener Nk Krško in Oliver Bogatinov - pomočnik glavnega trenerja Marijana Pušnika) lahko prisluhnete tu.