nogomet

Krka : Domžale 0:4, Rudar : Krško 1:1

12.8.2015 | 20:45 | I. V./STA

Oslabljena Krka tokrat ni bila enakovredna Domžalam. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometašem Krke tudi v drugo ni uspelo zmagati na domačem igrišču, s precej medlo igro pa so bili na tekmi proti Domžalam v izrazito podrejenem položaju, so se pa zato Krčani po porazu z Olimpijo hitro pobrali in v Velenju osvojili točko, lahko pa bi tudi obe, saj so imeli polovico tekme kar dva igralca več na igrišču.

Novomeščani še naprej ostajajo brez domače točke v prvenstvu. Tokrat so morali priznati premoč Domžalam, ki so se pobrale po porazu proti Rudarju in tudi po zaslugi dveh zadetkov Matica Črnica prišle do tretje zmage v sezoni.

Gledalci so videli zelo živahen prvi polčas s precej priložnostmi. Prvo resno so zapravili gosti v 14. minuti, ko je Benjamin Morel iz bližine žogo poslal čez gol. Pet minut pozneje je Matic Črnic za malo zgrešil z dobrih 15 metrov, v 20. minuti pa je bil na drugi strani le malce prepozen Enes Novinić.

V 29. minuti so gosti povedli. Žan Majer je z odlično podajo na desni strani našel Nejca Skubica, najboljši podajalec lige je pobegnil domači obrambi in podal pred gol, kjer je Matej Podlogar v padcu žogo poslal v mrežo.

Štiri minute pozneje so Domžalčani spet izigrali obrambo Krke, Morel je za hrbtom domače obrambe našel Aladina Šišića, ki je s 13 metrov meril iz obrata, a je zadel levo vratnico.

V 42. minuti je od daleč močno sprožil Leo Ejup, vratar Domžal Nejc Vidmar pa je z nekaj težavami žogo ukrotil. Tik pred koncem polčasa je Črnic podvojil domžalsko prednost, potem ko je zadel s 25 metrov v zgornji levi kot vrat gostov.

Isti igralec je bil uspešen tudi v 58. minuti. Lucas Horvat je prišel do žoge na polovici Krke in podal do Morela, ta je prodrl do kazenskega prostora in žogo poslal do osamljenega Črnica, ta pa je s približno 13 metrov natančno meril v zgornji levi kot vrat nemočnega Miodraga Mitrovića.

V 66. minuti so domači dvakrat prek Filipa Dangubića in Žige Kastrevca ogrozili Vidmarja, a je ostalo pri zanesljivem vodstvu gostov. To bi lahko bilo še izdatnejše, saj je v 79. minuti Antonio Mance streljal točno v Mitrovića, v 85. minuti je Črnic zadel le vratnico, v 87. minuti pa se je Mitrović izkazal po poskusu Marka Alvirja.

Tik pred koncem tekme pa je Črnic spet nevarno meril s 25 metrov, izkazal se je Mitrović, Mance pa je nato v gneči po kotu z glavo zadel za končnih 4:0.

Krka bo v 6. krogu v soboto gostovala v Krškem.

Krčani so so ves drugi polčas igrali kar z dvema igralcema več. Čeprav so  odločneje začeli tekmo, pa so v 12. minuti povedli domači. Rhema Chukwudiamara Obed je nespretno podal žogo proti svojemu vratarju, prestregel jo je Luka Prašnikar in jo z lobom poslal čez Marka Zalokarja v mrežo. Za Prašnikarja je bil to že četrti zadetek v sezoni.

Sledilo je obdobje brez posebnih nevarnosti za ena ali druga vrata, v 33. minuti pa so Krčani izenačili. Dejan Urbanč je izvedel prosti strel, Bojan Đukić pa z glavo zadel za 1:1. Zadnjo priložnost v prvem delu je zapravil Prašnikar, ki je iz bližine slabo streljal z glavo.

Tik pred koncem polčasa pa sta trčila Milan Kocić in Zalokar. Domači so zahtevali enajstmetrovko, ki pa je niso dobili, zato pa so po dolgi prekinitvi (polčas se je zavlekel za deset minut) dobili dve izključitvi. Druga rumena kartona sta prejela Ivan Knezović in Stjepan Babić.

V drugem polčasu je bilo precej manj razburljivo, Krško je imelo pobudo, ki je bila jalova, Velenjčani pa so se pričakovano povlekli nazaj in čakali na protinapade. Kljub izdatni številčni prednosti Krčanom ni uspelo streti velenjskega obrambnega zidu, poskušali so predvsem s podajami v globino, a te niso zalegle. Priigrali si niso praktično niti ene zrele priložnosti več.

Rudar : Krško 1:1 (1:1)

Strelca: 1:0 Prašnikar (12.), 1:1 Đukić (33.).

Rudar: Radan, Kašnik, Trifković, Prašnikar (od 78. Krcić), S. Babić, Kocić (od 46. Žitko), Bolha, Ihbeisheh, Knezović, Jahić, M. Babić (od 90. Tolimir).

Krško: Zalokar, Petric, Volarič (od 75. Bučar), Jurečič (od 58. Rujović), Poljanec, Sikošek, Urbanč, Drnovšek, Čeh, Obed (od 46. Slivšek), Đukić.

Rumeni kartoni: Knezović, Radan, S. Babić, M. Babić, Ihbeisheh; Jurečič, Petric.

Rdeči karton: Knezović (45.), S. Babić (45.).

Krka : Domžale 0:4 (0:2)

Strelci: 0:1 Podlogar (29.), 0:2 Črnic (45.), 0:3 Črnic (58.), 0:4 Mance (90.).

Krka: Mitrović, Vučkić, Fuček, Novinić, Mojstrović, Ejup (od 79. Gliha), Dežmar, Marotti, Welbeck-Maseko, Perić (od 61. Kastrevec), Marjanović (od 61. Dangubić).

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Črnic, Podlogar, Šišić (od 63. Mance), Horvat, Trajkovski, Dobrovoljc, Majer (od 81. Alvir), Morel (od 73. Juninho).

Rumeni kartoni: Trajkovski, Horvat, Majer, Dobrovoljc.