nogomet

Prva točka Krke v Novem mestu

20.9.2015 | 09:30 | STA, B. B.

Krka - Rudar 0:0

Fuček je bil v 72. minuto blizu zadetku, a je Kašnik posredoval na črti. (Foto: B. B., arhiv DL)

Novomeščani in Velenjčani so se pomerili še drugič v treh dneh. Potem ko je bil v pokalnem tekmovanju v osmini finala v Velenju boljši Rudar, sta se ekipi v 10. krogu državnega prvenstva razšli brez zadetkov, kar pomeni, da na lestvici ostajata točkovno izenačeni (10) pri vrhu spodnjega dela. So pa Novomeščani s točko prekinili negativen niz na domačih tleh, doslej v sezoni so namreč vse točke zbrali na gostovanjih. V dvobojih z Rudarjem pa so neporaženi na zadnjih petih prvenstvenih tekmah.

Čeprav so Velenjčani odločneje začeli tekmo in prihajali pred kazenski prostor domačih, pa so ti hitro odgovorili s priložnostmi na drugi strani. Eno lepših je v 14. minuti zapravil Leo Ejup, ki je s prostega strela zatresel vratnico. Že pred tem je isti igralec s strelom z glavo za malo zgrešil cilj. Sedem minut pozneje je moral posredovati domači vratar Miodrag Mitrović, ko je iz prve sprožil Amer Krcić. V dokaj izenačeni predstavi sta si ekipi priigrali še nekaj strelov, a je ostalo pri 0:0.

V 50. minuti je z glavo po podaji s prostega strela poskusil Luka Prašnikar, Mitrović pa je dobro posredoval. Sicer je bila igra v tem delu igre bolj raztrgana in posledično brez resnih priložnosti. V 72. minuti pa je vendarle Josip Fuček poskrbel za novo razburjenje, ko je prišel do strela v kazenskem prostoru, David Kašnik pa je žogo odbil pred golovo črto.

Pet minut pozneje je Klemen Bolha sprožil z roba kazenskega prostora in meril le malce premalo natančno. V 83. minuti je pri Velenjčanih prosti strel dobro izvedel Milan Kocić, toda izvrstno je posredoval Mitrović in tako ohranil mrežo nedotaknjeno za delitev plena.

Krka bo v 11. krogu v sredo gostila Celje, Rudar pa Gorico.

* Krka: Mitrović, Vučkić, Ejup, Marotti, Bogdan, Mojstrovič, Fuček, Gliha (od 64. Perić), Welbeck, Kastrevec (od 74. Novinić), Dangubić (od 78. Marjanović).

* Rudar: Radan, Ihbeisheh, Žitko, Kašnik, Kocič, S. Babić, Bolha, Trifkovič (od 74. Tolimir), M. Babić (od 87. Grbić), Krcić, Prašnikar (od 75. Grgić).

* Rumeni kartoni: Gliha, Kastrevec, Vučkić, Welbeck; Trifković, M. Babić.