rokomet

Prva prvenstvena zmaga Sevnici, poraz Trimu

21.9.2015 | 09:35 | STA, M. M.

Sevnica, Ormož - Rokometaši iz Sevnice so v 3. krogu 1. NLB Leasing lige premagali Dobovo s 26:24 (13:8). Igralci ormoškega Jeruzalema pa so bili v tem krogu z 32:29 (16:15) boljši od trebanjskega Trima.

Sevniški rokometaši so v tekmi z Dobovo prišli do svoje prve prvenstvene zmage, s katero so se rešili zadnjega mesta v 1. NLB Leasing ligi.

Uvodnih 15 minut tekme je bilo izenačenih, nato pa je Sevnica začela prevzemati vajeti igre v svoje roke. Prednost je počasi in vztrajno rasla, po prvem polčasu se je ustavila na +5 (13:8). V prvih desetih minutah drugega polčasa se Dobovi ni godilo nič bolje, je pa nato zaigrala bolje in v 45. minuti znižala na 17:19. Gosti so prišli le na gol zaostanka, še v 55. minuti je bilo 22:23, nato pa je Sevnica prišla do več kot gola prednosti, to pa je bilo dovolj za zmago.

V domači vrsti se je s šestimi goli izkazal Klemen Brilej, na drugi strani jih je devet dal Luka Koprivc.

Sevniška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, Dobova pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 26. septembra.

Sevnica - Dobova 26:24 (13:8)

* Dvorana OŠ, gledalcev 200, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Sok (Ormož).

* Sevnica: Dražetič 4, Brečko 3, Ž. Krnc 3, Zagode 1, Brglez, Gorenjak, Kuhar, Brilej 6, Bezgovšek 5, Flisek, Kolman, J. Krnc, Ranevski 4, Mrgole, Praznik, Leben.

* Dobova: Vojin 3, Miklavčič 3, Zafran 2, Rožman, Humek, Fajfar, J. Baznik, Toporišič, Baznik, Kučič 1, Supančič, Koprivc 9 (5), Ferkulj 2, Mlakar 1, Hotko 3 (2), T. Baznik, Blaževič.

* Sedemmetrovke: Sevnica 2 (0), Dobova 8 (7).

* Izključitve: Sevnica 12, Dobova 8 minut.

* Rdeči karton: Ranevski (42.).

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 3. krogu 1. NLB Leasing lige premagali trebanjski Trimo z 32:29 (16:15). "Vinarji" so v treh tekmah imeli zelo težak razpored, na treh tekmah proti favoriziranim ekipam pa so osvojili kar štiri točke. Proti prvakom iz Celja so bili nemočni, zato pa so na kolena položili Mariborčane in Trebanjce.

Tekma je bila zelo izenačena, še v 54. minuti je bilo 26:26, zato pa je končnica minila v znamenju domačih rokometašev. V prelomnih trenutkih so Ormožani zaigrali zelo zbrano v napadu, z dobro obrambo pa so tudi onemogočili dolenjske rokometaše.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Bojan Čudič s sedmimi goli, od tega jih je pet dal iz sedmih metrov, in s šestimi Rok Žuran, v gostujoči pa sta jih po sedem dala Rok Skol, štiri s črte sedmih metrov, in Tevž Grandovec.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, trebanjska pa bo gostila Ribnico Riko. Obe tekmi bosta, kot omenjeno, v soboto, 26. septembra.

Jeruzalem Ormož - Trimo Trebnje 32:29 (16:15)

* Dvorana na Hardeku, gledalcev 200, sodnika: Kavalar in Leskovec (oba Celje)

* Jeruzalem Ormož: Kavčič 1, Bogadi 3, Radujković 3, Čudič 7 (5), Veselko 3 (2), Šutalo, Žuran 6, Grizold 1, Kocbek 3, Balent, Kosi, Ozmec, Mesarič 3, Rajšp 1, Cirar, Kolmančič 1.

* Trimo Trebnje: Djurdjević 2, Florjančič 4 (1), Vencelj, Skol 7 (4), Kotar 2, Sušin 2, Željko, Udovič, Sašek 5, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 7, Mikec, Brana, Urbič.

* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 9 (7), Trimo Trebnje 7 (5).

* Izključitve: Jeruzalem Ormož 12, Trimo Trebnje 10 minut.