nogomet

Dober začetek, slab konec tako za Krčane kot Novomeščane

28.9.2015 | 08:30 | STA, M. M.

Krško, Nova Gorica - Nogometaši Krškega so v 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 1:3 (1:1), nogometaši Gorice pa so v tem krogu premagali novomeško Krko z 2:0 (0:0).

Krčani so bili pred tekmo s 390 minutami brez doseženega zadetka trenutno v tem pogledu drugo "najuspešnejše" moštvo prvenstva, še dlje, in sicer kar 455 minut, pa zadetka niso dosegli le še Celjani. Najslabši so tudi pri številu strelov, saj so na 11 tekmah sprožili zgolj 68-krat. Posavci ob tem v povprečju sprožijo 3,3 strela na tekmo neposredno v okvir nasprotnikovega gola.

Ob dejstvu, da Krško ni zmagalo že vse od drugega kroga, so bili jasni favoriti državni prvaki Mariborčani. A začelo se je drugače. Krčani so povedli že v šesti minuti, ko je Gregor Sikošek podal z leve strani, Luka Štefanac pa iz bližine zabil žogo v mrežo. Po zadetku so Mariborčani začeli pritiskati proti vratom domačih, a v teh trenutkih stežka prihajali do strelov. V 19. minuti pa so le zagrozili, ko je po podaji Agima Ibraimija iz kota streljal Jean-Philippe Mendy, a žogo poslal malce mimo vrat.

Štajerci so bili blizu izenačenja še v 35. minuti, ko je od daleč sprožil Sintayehu Sallalich, a je žoga zletela malce nad vrati domačih. Štiri minute zatem pa so državni prvaki le poravnali izid. Po novi podaji Ibraimija iz kota je Marko Šuler zadel s strelom z glavo. Mariborčani so bili sicer tako po številu strelov in kotov boljši tekmec, toda v drugi polčas so šli z neodločenim izidom.

V drugem delu so Mariborčani imeli žogo v svojih nogah, a tudi Krčani so bili nevarni. Izredno blizu golu je bil v 59. minuti Dejan Urbanč, a je njegov strel s kašnih 30 metrov v desni spodnji kot mojstrsko odbil Jasmin Handanović. Mariborska premoč se je nadaljevala in v 58. minuti je bil v dobrem položaju zelo nenatančen Dare Vršič.

Isti igralec je svojo napako popravil v 72. minuti, ko je na levi strani na robu kazenskega prostora kaznoval neodločnost domače obrambe in z diagonalnim strelom matiral Marka Zalokarja. V 82. minuti je bil po prostem strelu blizu izenačenju Marko Perkovič, a žoga po strelu ni našla poti v cilj. Gostje so še naprej imeli več od igre, šele v končnici so se domači res odprli, kar so Štajerci znali kaznovati in v sodnikovem podaljšku je Gregor Bajde po hitrem nasprotnem napadu postavil končni izid.

Krško bo v 13. krogu prihodnji nedeljo gostovalo v Ljubljani, Maribor pa bo dan prej gostil Koper.

Krško - Maribor 1:3 (1:1)

* Stadion Matije Gubca, gledalcev 1800, sodniki: Žnidaršič (Kranj), Pavlič (Laze v Tuhinju) in Beton (Cerklje na Gorenjskem).

* Strelci: 1:0 Štefanac (6.), 1:1 Šuler (39.), 1:2 Vršič (71.), 1:3 Bajde (90.).

* Krško: Zalokar, Jakolić, Petric (od 88. Blažinčič), Perković, Sikošek, Drnovšek, Urbanč, Volarič, Jurečič (od 69. Čeh), Štefanac (od 81. Bučar), Poljanec.

* Maribor: Handanović, Stojanović, Mertelj, Šuler, Viler, Kabha, Vršič, Sallalich (od 63. Bohar), Ibraimi (od 90. Vujčič), Mendy (od 86. Bajde), Tavares.

* Rumeni kartoni: Stojanović, Tavares, Šuler, Kabha.

* Rdeči karton:/.

Gorica - Krka 2:0 (0:0)

Novogoričani so po treh zaporednih porazih spet zmagali in se prebili na drugo mesto na lestvici, za vodilno Olimpijo zaostajajo le za dve točki. Primorci pa so do zmage prišli šele po izključitvi Miodraga Mitrovića, prek Mirana Burgića in Blessinga Elekeja so znali izkoristiti številčno premoč. Krka je tako prekinila niz osmih tekem brez poraza na gostovanjih, čeprav je bila predvsem v prvem polčasu boljši tekmec.

Prvi polčas je minil brez zadetkov, malce konkretnejša pa je bila Krka, ki je tudi odločneje začela tekmo. Že v peti minuti je vrata domačih ogrozil Marin Perić, ko je streljal z 20 metrov, Grega Sorčan pa je žogo odbil. V 29. minuti je Filip Dangubić poskusil iz bližine, toda novogoriški vratar je bil spet na mestu. Zadnjo lepšo priložnost v prvem polčasu je zapravil Blessing Eleke, napadalec domače ekipe je žogo v 30. minuti iz bližine in gneče poslal čez gol.

V uvodu drugega polčasa sta si ekipi pripravili nekaj zaključnih strelov, eden nevarnejših pa je bil v 57. minuti, ko je po podaji Elekeja žogo proti vratom preusmeril Marko Nunić, izkazal pa se je Miodrag Mitrović. A ta je moral v 65. minuti iz igre, saj je prejel rdeči karton, ko je zunaj kazenskega prostora podrl prodirajočega Mirana Burgića.

Po izključitvi so pričakovano več od igre imeli Novogoričani, Eleke je v 74. minuti meril mimo vrat, prav tako Burgić z glavo v 80. minuti. Izkušeni goriški napadalec pa je v 82. minuti le poskrbel za vodstvo, ko je z glavo unovčil podajo Uroša Celcerja z leve strani.

Že v sodniškem dodatku so imeli Novomeščani prosti strel na dobrih 20 metrih in tako priložnost za izenačenje, a je Nana Welbeck-Maseko zgrešil cilj. V nasprotnem napadu pa je Eleke zadel za končnih 2:0, ko je končal lep protinapad domačih, v katerega sta bila vpletena še Tilen Nagode in Burgić.

Gorica bo v 13. krogu v soboto gostila Celje, Krka pa dan pozneje Zavrč.